Miśnia saksońska chluba.

Leżąca 26 km w kierunku północno zachodnim od centrum Drezna Miśnia – miasto z długą i bogatą historią. Często nazywana jest „kolebką Saksonii”.

Miśnia miasto wspomnień.

porcelanaW czasie II wojny światowej miasto nie zostało zniszczone, dzięki czemu obecnie turyści mogą je podziwiać w całej oryginalnej krasie Sławę to miasto zyskało dzięki znanej na całym niemalże świecie porcelanie znakowanej dwoma błękitnymi, skrzyżowanymi mieczami, produkowana w tutejszej państwowej manufakturze. Ale miasto ma o atrakcje do zaoferowania turystom. Ma np. bogate tradycje w produkcji wina jest położona na środku saksońskiego szlaku wina. Również pod względem architektury miasto jest atrakcyjnym celem turystycznym: nad miastem góruje zamek biskupi Albrechtsburg oraz stojąca nieopodal katedra ewangelicka. Nikt z tych, którzy zawitali do Meissen nie zapomni chyba zwiedzić Państwowej Manufaktury Porcelany w Miśni . Wchodząc do fabryki porcelany poznajemy całą historię powstania tej fabryki i samej porcelany. Ponadto nauczymy się sami zrobić porcelanowe cudeńko. Oczywiście można kupić pamiątki bo jest tam sklep, jednak ceny potrafią przywrócić o zawrót głowy. Miśnia jednak to nie tylko porcelana czy zamek. W Miśni znajduje się muzeum na starówce, które pokazuje historię miasta. To w niej zawarte jest to że od średniowiecza do końca I wojny światowej nieprzerwanie rządziła dynastia Wettinów. To w tym muzeum pokazane jest jak wynaleziono porcelanę a raczej recepturę na zrobienie jej. To w tym muzeum możemy zobaczyć jak powstawała pierwsza w Europie fabryka fortepianów, w której to dziś jest również muzeum, przedstawiające z kolei historię tych niezwykłych instrumentów.

Odwiedzający nie mogą pominąć winiarni bo Miśnia to miasto słynące z produkcji wina cenionego przez wielu. Ponadto miejscowość jest położona w malowniczym miejscy pomiędzy wzgórzami. Dostarcza nam nie tylko atrakcji historycznych ale także wielu doznań przyrodniczych.