Moja firma rozwinęła się dzięki dotacjom na rozpoczęcie działalności

Każdy właściciel firmy chce, by się ona rozwijała, przynosiła większe zyski, miała więcej klientów, jednym słowem- rosła w siłę. Wszystko dzięki dotacjom unijnym na rozpoczęcie działalności.

Dotacje unijne są na wszystko.

dofinansowanieCzasem sam pomysł na nią jest tak dobry, ze już nic więcej nie trzeba, ale jednak bez ciężkiej pracy do niczego się nie dojdzie, nawet jeśli myśl jest wprost genialna. Sama prowadzę firmę zajmującą się poligrafią, więc wiem, jak ciężko jest się wybić na tym rynku. W okolicy jest bardzo dużo podobnych firm, które walczą ze sobą na ceny, ale nie na innowacje. Ja postanowiłam to wykorzystać. Wiedziałam, że urząd pracy ogłosił konkurs na dofinansowania unijne dla małych firm, więc postanowiłam złożyć tam swoje zgłoszenie. Marzyło mi się, żeby oprócz punktu ksero, wydruków, laminowania i bindowania mieć też w ofercie kubki i koszulki z nadrukiem. Do ich tworzenia potrzebne są specjalne urządzenia na które nie było mnie stać, ale dotacje unijne na rozpoczęcie działalności mogły to zmienić. Nie potrzebowałam ogromnych kwot, ale bez dofinansowania miałabym do wyboru tylko kredyty albo brak rozwoju. Decyzja była więc prosta. Porozmawiałam ze znajomą księgowa, która wie jak napisać projekt o dofinansowanie i pomogła mi przygotować wszelkie dokumenty. Powiedziałam jej, na co chcę przeznaczyć fundusze i podałam wszelkie informacje, tak byśmy mogły razem przemyśleć jak to wszystko napisać. Kiedy skończyłyśmy poszłam do urzędu złożyć wniosek i czekałam na dalszy rozwój wydarzeń. Byłam bardzo zdenerwowana kiedy przyszła koperta z urzędu, ale po jej otworzeniu skakałam z radości. Przyznali mi dotacje z unii europejskiej! Przelew miał wkrótce dotrzeć, więc zaczęłam się rozglądać za producentami maszyn, które chciałam kupić. Kiedy przyszły pieniądze, a ja wybrałam sprzęt, od razu wysłałam zamówienie. Pozyskiwanie dotacji unijnych nie było łatwe, ale się opłaciło. Dzisiaj moja firma oferuje nowe usługi i wyróżnia się na tle konkurencji. Dzięki temu mamy wielu klientów, którzy przy okazji robienia kubków czy koszulek postanawiają za jednym zamachem wydrukować też dokumenty, zrobić skany, czy oprawić umowy.

Zyski rosną, a to wszystko dzięki temu, ze dostałam dotacje unijne na rozpoczęcie działalności i mogłam zakupić nowoczesny sprzęt do swojej działalności, który ją rozwinął.