Montaż instalacji użytkowych w domu

Instalacjami sanitarnymi nazywa się wszystkie systemy inne niż sieć elektryczna, które montowane są w domu. Pod tą zbiorczą nazwą znajduje się więc obieg wody, kanalizacja, system wentylacyjny oraz ogrzewanie w dowolnym obiekcie mieszkalnym czy użytkowym. Jest to również zbiorowe określenie dla owych systemów w większości nowych projektów domów.

Rozbudowana domowa instalacja sanitarna

instalacje sanitarneBardzo często zdarza się, iż systemy znajdujące się w składzie instalacji sanitarnych domu są montowane przez różne firmy, specjalizujące się wyłącznie w montażu instalacji hydraulicznej, kanalizacji czy ogrzewania. Jest to często kłopotliwe dla właścicieli, którzy poszukują jednej, sprawdzonej załogi, która mogłaby wykonać całość prac. Coraz więcej firm oferuje więc kompletne instalacje sanitarne, składające się z wybranych przez klienta podsystemów, oraz przeprowadza ich fachowy montaż. Co więcej, owe firmy najczęściej oferują również możliwość przystosowania dowolnego elementu instalacji, ogrzewania czy ciągu wodnego, do projektu domu, oraz jego usprawnienie, nie tylko w celu łatwiejszego montażu urządzeń i infrastruktury, ale również zapewnienia najwyższej wydajności i energooszczędności systemów, które niejednokrotnie mogłyby powodować wzrost kosztów energii czy zużycia wody.

Najbardziej renomowane i polecane firmy montażowe przeprowadzają również prace ziemne pod budowę przydomowych pomp ciepła czy nawet elektrowni fotowoltaicznych, oraz współpracują z producentami takich urządzeń, mogąc sprowadzać je na życzenie klienta. Firmy zajmujące się montażem kompletnych systemów sanitarnych prowadzą również usługi częściowe, i mogą przeprowadzać naprawy czy serwis instalacji wodnej, gazowej czy jakiejkolwiek innej, znajdującej się na terenie posesji.