Pompy ciepła

Możemy sprzedawać prąd od nas, czy wyrobić w pompach ciepła?

Odnawialne źródła energii stają się coraz bardziej popularne z powodu rosnącej wśród ludzi zamieszkujących na całym świecie świadomości ekologicznej. Również taką popularnością cieszą się ze względu na korzyści jakie z nich płyną, a więc niższe rachunki za ogrzewanie oraz energię elektryczną.

Prąd można sprzedawać, ale czy nie lepiej zainstalować pompy ciepła?

Pompy ciepłaDo najbardziej popularnych urządzeń korzystających z odnawialnych źródeł energii zalicza się popy ciepła oraz panele fotowoltaiczne. Fotowoltaika stała się bardzo popularną dziedziną nauki, szczególnie na Śląsku,w takich miastach jak Wrocław, Katowice, Chorzów oraz Sosnowiec. Jeśli chodzi o korzystanie z fotowoltaiki w domu, to montuje się panele na dachach. Prąd wytworzony przez te panele gromadzi się w specjalnych agregatach. Jeśli za mała ilość prądu zostanie wyprodukowana to wtedy zmuszeni jesteśmy na korzystanie z prądu pobieranego z normalnej stacji. Czasem się zdarza jednak, że prądu poprzez panele fotowoltaiczne wyprodukuje się więcej tak jak poprzez pompy ciepła-Wrocław, w takim przypadku można oddawać go do sieci energetycznej. Jeśli wcześniej korzystaliśmy z prądy z zewnątrz, to wtedy możemy wyrównać stan prądu i wyjść na zero, a więc nie dopłacać. Czasem jednak może się także zdarzyć, że ilość prądu wyprodukowanego prądu będzie w dużej nadwyżce, w takim przypadku wyprodukowany prąd możemy odsprzedać. Jest to rozwiązanie bardzo korzystne, jednak w praktyce zdarza się bardzo rzadko. Korzystanie z paneli fotowoltaicznych posiada wiele zalet, a wśród nich jest na pewno zarabianie na wytwarzanej energii.

Jednak, aby było to możliwe w domu musimy zużywać bardzo małą ilość prądy, żeby powstawały odpowiednie ilości nadwyżek, które sprzedamy do elektrowni.