Naturalne masło karite

Aktualnie w branży kosmetycznej przywiązuje się dużą wagę do kosmetyków naturalnych. Powodem takiej zmiany jest coraz większa świadomość konsumentów. Zarówno kobiety jak i mężczyźni chcą kupować bezpieczne dla zdrowia i środowiska naturalnego produkty.

Zdrowy kosmetyk z afryki

masło sheaWiele z naturalnych kosmetyków w swoim składzie posiada różnorodne składniki. Jednym z najbardziej popularnych składników stosowanych w produktach kosmetycznych pielęgnujących ciało, twarz czy włosy jest masło karite. Słynie ono z silnych właściwości regenerujących i odżywczych dzięki temu przyśpiesza proces gojenia się ran. Olej z nasion którego powstaje masło pozyskiwane jest z afrykańskiego drzewa o nazwie masłosz parka. Olej ten wykorzystywany jest nie tylko w przemyśle kosmetycznym, ale również w przemyśle spożywczymi i gastronomicznym. Czyste masło dodawane jest do wielu potraw. Choć olej ten ma szereg różnych zastosowań najbardziej znany jest w branży kosmetycznej. Masło jest bogatym źródłem wielu witamin w tym witaminy A i E które mają bezpośredni wpływ na opóźnienie procesów starzenia się skóry i chronią nas przed działaniem wolnych rodników. Masło shea z wysoką skutecznością zabezpiecza skórę przed niesprzyjającymi czynnikami zewnętrznymi. Chroni przed silnym słońcem, mrozem czy wiatrem. Dodatkowo również łagodzi wszelkiego rodzaju podrażnienia. Masło jest składnikiem wielu mocno nawilżających balsamów, dodawane jest również do kosmetyków dla niemowląt i dorosłych z uporczywymi problemami skórnymi. Shea jest składnikiem wielu balsamów ochronnych na zimę. Z prozdrowotnych właściwości masła można korzystać na wiele sposobów.

Nie jest koniecznym kupowanie kosmetyków z tym składnikiem. Wystarczy zaaplikować czystą postać oleju na skórę lub włosy aby je należycie pielęgnować. Trzeba wybierać jednak olej lub masło nierafinowane gdyż zawiera ono najwięcej wartości odżywczych.