Nietuzinkowy i nowoczesny sufit

Jak zaaranżować sufit, aby nie był jedynie gładką białą powierzchnią? Jak ukryć lub zamaskować niedoskonałości lub prowadzone pod sufitem instalacje? Podwieszany sufit jest świetnym rozwiązaniem, które pozwoli nam na urozmaicenie lub podzielenie przestrzeni, jednak jeszcze ciekawiej prezentują się sufity naciągane.

Sufit inny niż wszystkie

czarny sufit napinanyPodwieszane sufity są to konstrukcje z płyt gipsowo-kartonowych, które pozwalają ukryć wszelkie wady sufitu, wygładzić go, wydzielić odrębne przestrzenie. Jednak dużo ciekawszą odmianą takiego sufitu jest sufit napinany. Do jego montażu wykorzystuje się zupełnie inne materiały. Taki sufit tworzy specjalna gruba folia PCW, którą naciąga się i wpina w aluminiowe profile. Profile wcześniej przykręcamy do wszystkich ścian w pomieszczeniu po całym obwodzie. Sam montaż nie wymaga wynoszenia czy zakrywania mebli, ponieważ nie potrzeba niczego docinać, szlifować czy piłować. Czysty montaż to ogromna zaleta tego rozwiązania. Możliwości takiego sufitu jest naprawdę wiele. Czarny sufit napinany doskonale sprawdzi się w nowoczesnych wnętrzach i stworzy efekt niekończącej się przestrzeni, szczególnie przy zastosowaniu błyszczącej folii. Błyszcząca biel natomiast optycznie podniesie pomieszczenie. Ogromnym hitem są sufity z wybranymi przed siebie nadrukami. Nadrukowanie na folii grafiki 3D pozwoli na stworzenie niebanalnej i ultranowoczesnej dekoracji pomieszczenia. Pod materiałem tworzącym sufit można także ukryć oświetlenie. Najczęściej stosuje się paski ledowe, rozmieszczone w równych odległościach pozwolą uzyskać efekt łagodnego i rozproszonego światła.

Nowoczesne naciągane sufity to rozwiązanie bardzo popularne w przestrzeniach użytku publicznego. Coraz częściej pojawiają się także w lokalach prywatnych. Są bardzo łatwe w utrzymaniu czystości, a w razie konieczności sufit łatwo zdemontować i użyć ponownie.