balustrady

Nowe możliwości tworzenia balustrad

Rozwój technologii to coś do czego już chyba powoli przywykliśmy. Jednak czasem ciężko sobie wyobrazić wiele rzeczy, które powstały bez specjalnych urządzeń. Weźmy na przykład stalowe profile.

Jaki sprzęt umożliwia wykonanie balustrad wysokiej jakości?

balustradyDzięki narzędziom takim jak giętarki, prasy automatyczne czy spawarki można tworzyć różne kształty, grubości czy wymiary stalowych profili. Dzięki temu nawet najbardziej wymagający klienci dostaną to, czego wymagają. Balustrady ze stali nierdzewnej kiedyś miały bardzo proste i klasyczne kształty. Dziś dowolność wyboru jest na prawdę ogromna. Ten modny materiał świetnie się sprawdza przy schodach wejściowych do domu czy jako zabezpieczenie na balkonach. Jest bardzo trwały, dzięki czemu może nam służyć lata. Poza balustradami ze stali wykonuje się także uchwyty. Zacznijmy może od tych, które poza eleganckim wyglądem jaki nadaje stal mają także drugą, ważniejszą funkcję. Uchwyty dla niepełnosprawnych są już praktycznie wszędzie montowane. Przed galeriami, urzędami. A także w restauracjach i hotelach, w toaletach na stacjach benzynowych. Kiedyś takich miejsc było niewiele, ale sporo się zmieniło. Poza uchwytami dla niepełnosprawnych z profili wytwarza się inne uchwyty. Jednymi z nich są uchwyty drzwiowe. Są bardzo często montowane w parze ze szklanymi drzwiami – to na prawdę ładne połączenie. Gdzie je spotkamy? Każdy ma z nimi styczność w galeriach handlowych, restauracjach, hotelach czy spa. Poza walorami estetycznymi są także bardzo solidne.

Na rynku istnieje wiele firm, które oferują nie tylko wykonywanie stalowych uchwytów, ale także ich montaż. Kiedy więc będziemy urządzali dom i szukali np. najlepszej balustrady warto zastanowić się nad tą ze stali.