Nowe składy węgla w Toruniu

Na terenie Torunia w ostatnim czasie można zauważyć coraz większą ilość nowo otwieranych składów węgla. Jest to spowodowane tym, że na terenie tego województwa jest bardzo wiele domków mieszkalnych i gospodarstw rolnych, które  w głównej mierze ogrzewają swoje budynki własnie za pomocą węgla. 

Liczne składy opału na terenie Torunia

skład opału w ToruniuJak może się wydawać sprzedaż węgla powinna być największa w miejscu jego wydobywania, czyli w Polsce byłby to Śląsk. Jednak jak się okazuje to Toruń przoduje w ilości sprzedawanego węgla w przeliczeniu na jednego mieszkańca, a to za sprawą dużych powierzchni zarówno przemysłowych jak i gospodarczych do ogrzania. Co rok sprzedaje się tu setki ton węgla,a  rynek i tak wciąż jest nienasycony, także nic dziwnego, że nowy skład opału w Toruniu  przyjął się bardzo dobrze. Szczególnie wiele nowych składów powstaje właśnie w okresie letnio-jesiennym, gdyż wtedy najczęściej osoby starsze kupują bardzo duże ilości węgla,a by czuć się bezpiecznie przed nadchodzącą zimą. Czasami zdarzało się, że pod koniec sierpnia trzeba było już przepalać w piecach, co nie jest zbyt komfortowe dla  osób które nie miały żadnych rezerw węgla z zeszłego roku i szybko musieli kupować węgiel po większych cenach. Oczywistym jest, że im wcześniej dany węgiel się kupi tym jest on tańszy, bo w samej zimie jego cena może iść w górę blisko o dwadzieścia procent.

Jest to bez wątpienia jeden z najlepszych okresów aby zakupić dla siebie i całego swojego gospodarstwa duże ilości węgla, bo nigdy nie wiadomo jak długo zima będzie trwać i ile w rzeczywistości zużycie się węgla. Tym bardziej, że jest on w atrakcyjnej cenie tuz na początku sezonu zimowego, także wiele osób decyduje się zainwestować właśnie w węgiel w tym wczesnym okresie.