Nowoczesne ładowarki do samochodu elektrycznego

Posiadacze instalacji fotowoltaicznych najczęściej poszukują urządzeń zasilanych energią odnawialną. Są więc najczęstszymi użytkownikami samochodów elektrycznych, i niemal zawsze wyposażają się w ładowarki, które podłączane są do domowych elektrowni fotowoltaicznych. Takie rozwiązanie pozwala na zasilanie samochodu energią całkowicie ekologiczną.

Ładowarka do samochodu elektrycznego produkcji Solaredge

solaredge ładowarkaNie wszystkie ładowarki samochodowe współpracują z instalacjami fotowoltaicznymi, więc właściciele takowych zaopatrują się niemal wyłącznie w te ładowarki, które mogą być połączone z wyposażeniem fotowoltaicznym bez najmniejszych problemów. Produkowana przez firmę Solaredge ładowarka samochodowa jest jednym z takich urządzeń, i coraz częściej staje się elementem przydomowej instalacji fotowoltaicznej. Umożliwia ona czerpanie energii bezpośrednio z instalacji fotowoltaicznej, a dzięki możliwości regulacji napięcia i szybkości ładowania, nie może ona spowodować skoków napięcia w ogniwach samochodowych, lub też być przyczyną wielu usterek, jakie przytrafiały się standardowym ładowarkom podczas pracy. Ładowarki od Solaredge można dostać w wersji garażowej, oraz jako całe stacje ładowania, mające własne panele fotowoltaiczne, dzięki którym można ładować samochód nawet bez podłączania stacji do źródła energii.

Garażowe ładowarki są używane wszędzie tam, gdzie nie ma wystarczającej przestrzeni by zamontować na posesji całą stację. Są one montowane na ścianach czy nawet pod sufitem, i podłączane do instalacji fotowoltaicznej podobnie jak wszystkie inne urządzenia. Stacje ładowania z ładowarkami są natomiast dużymi urządzeniami, potrzebującymi nieco przestrzeni by można było je zamontować. Mogą jednak służyć jako wiata na samochód oprócz jego ładowania.