O dywanikach samochodowych gumowych słów kilka

Dywaniki samochodowe gumowe są produktem bardzo popularnym. Ich cechą charakterystyczną jest sporo niższa cena niż ta, którą mogą się poszczycić dywaniki samochodowe welurowe. Dywaniki samochodowe gumowe z reguły są sprzedawane w kompletach dopasowanych do konkretnej marki samochodu lub kilku marek.

Dywaniki samochodowe gumowe porządne

dywaniki samochodoweNa tej podstawie dokupić do nich można dodatkowe wyposażenie utrzymane w podobnym stylu, jak choćby maty do bagażnika. W każdym większym markecie kupić można jednak też dywaniki samochodowe uniwersalne, sprzedawane na sztuki: pasujące do większości samochodów. Jest to propozycja niewątpliwie w wersji oszczędnościowej, przed zakupem zweryfikować jednak należy koniecznie, że faktycznie produkt spełnia wymogi naszego auta, ewentualnie daje możliwość docięcia krawędzi do potrzebnego wymiaru. Podkreślmy jednak, że przy zakupie dywaników nie warto oszczędzać za wszelką cenę. Dywaniki samochodowe welurowe gumowe produkowane są przemysłowo, ale jeśli użyte zostaną do tego procesu materiały kiepskiej jakości, oznaką tego może być nieprzyjemny, „sztuczny” zapach. Czasem zniknie on w toku użytkowaniu, jeśli jednak tak się nie stanie, będzie to bardzo uciążliwe. Kupując produkt od sprawdzonych producentów, wyeliminujemy te niedogodności. Dywaniki samochodowe są niezwykle pomocne w zachowaniu czystości i dobrego stanu wnętrza auta. Dzięki wysokiej jakości wykonania i materiałom dobrej klasy sam dywanik i całe wnętrze auta, będą mieć świetny wygląd. Większość modeli dostępnych dywaników gumowych posiada zabezpieczenia antypoślizgowe, w przypadku niektórych mamy też do czynienia z otworami do mocowania, dzięki którym komfort jazdy i bezpieczeństwo, polegające na utrzymaniu dywanika we właściwym miejscu, wzrasta. Jak zatem widać, rola dobrze dobranego dywanika jest nieoceniona.

Dobrej jakości dywaniki samochodowe gumowe charakteryzują się dużą odpornością na ścieranie, są neutralne zapachowo i dobrze dopasowane do pojazdu. Ponadto ich przewaga nad dywanikami welurowymi polega na tym, że można ich używać przez cały rok z równie dobrym efektem.

Źródło:

http://motoryzacyjny.pl/7-dywaniki-welurowe