Odpocznijmy

Każdy z nas zasługuje na chociaż chwilę odpoczynku. Najmniejszego znaczenia nie ma fakt, czym w życiu się zajmujemy i jak wysoką pozycję społeczną udało nam się osiągnąć, każdy z nas ma prawo zarówno do zmęczenia się, jak i do odpoczynku po tym zmęczeniu.

Warto w pewnym momencie w końcu odpocząć

pierwszy samochóBędą to zarówno dzieci w przedszkolu, które dopiero wdrażają się w tryb codziennego porannego wstawania i spędzania niejednokrotnie całych dni bez rodziców, w obcym ciągle miejscu z ludźmi, których dopiero poznają, uczniowie, którzy bardzo często odczuwają przemęczenie powodowane nadmiarem zajęć, które nakłada na nich szkoła, studenci, stale uczący się do jakichś kolokwiów bądź egzaminów, jak i dorośli, pracujący ludzie. Na odpoczynek zasługuje każdy, gdyż każdy odczuwa zmęczenie. Oczywiście mówiąc o odpoczynku, nie mamy na myśli od razu wylotu w tropiki, gdzie odpoczywać będziemy na plaży z zimnym drinkiem w ręce (chociaż – czy nie byłoby to przyjemne?). Niekiedy żeby zregenerować siły wystarczy godzinny spacer. Możemy udać się na niego sami, wziąć ze sobą ukochanego zwierzaka albo bliską osobę. Gdzie iść? Po prostu przed siebie. Kiedy obserwować będziemy pozornie nic nie znaczące elementy krajobrazu, takie jak ramki do tabli rejestracyjnych samochodów, zaparkowanych pod poszczególnymi domami, z pewnością odpoczniemy zarówno psychicznie jak i fizycznie. Zajęć na takim spacerze z pewnością nam nie zabraknie. Być może tabliczka z numerem domu posiadłości, którą właśnie miniemy przypomni nam o dawno nie widzianym znajomym, z którym warto odnowić utracony kontakt? A może pęknięta ramka tablicy rejestracyjnej pojazdu przypomni nam o tym, że w sumie to od dawna myśleliśmy o zmianie samochodu i może warto wreszcie się na to zdecydować?

Jeśli dojdziemy do wniosku, że możemy sobie pozwolić na to, by nasze auto wysłać na zasłużoną emeryturę i zakupić nowy pojazd, którego ramka do tablicy rejestracyjnej będzie cała i błyszcząca, to z pewnością wrócimy z naszego spaceru z radością i zabierzemy się za przeglądanie nowych modeli samochodów.