Pamięci przenośne zawsze potrzebne

Dzisiejszy świat daje wiele możliwości związanych z nowoczesną technologią, ale również w swoisty sposób wymusza posiadanie przy sobie niewielkich pamięci przenośnych, na których możemy przenosić dane, również te newralgiczne, mieć go zawsze przy sobie i w razie potrzeby użyć.

Jakie można polecić pamięci przenośne?

polecany pendrive 128gb usb 2.0Generalnie – czym mniejsze, tym lepsze. Dzisiejsze pendrive możemy nosić zarówno w kieszeni, na szyi – np. na smyczy, ale także w portfelu. Pendrive może mieć kształt karty debetowej i dlatego można go zmieścić w zwykłej przegródce na karty. W praktyce wygląda to tak, że kształty pendrivów mogą być naprawdę różne, jednak nie to jest ważne. Ważna jest pojemność danego pendriva i na jakim wejściu będzie on pracował, oraz prędkość przesyłu danych. Np. polecany pendrive 128gb usb 2.0, może równie dobrze obsługiwać USB 3.0, które w dzisiejszych czasach jest bardzo popularne z powodu większej prędkości przesyłu danych. Jednak USB 2.0 jest wciąż używane przez większość użytkowników. Zakup pendriva jest uzależniony od tego, co będziemy na nim przenosić. Jeśli chcemy przenosić rodzinne video, czy zdjęcia z wczasów na inne komputery, potrzebujemy dużej pojemności. Rozdzielczość zarówno filmów, jak i zdjęć jest dziś bardzo duża, przy czym zajmują one znacznie więcej miejsca i dlatego zwykły pendrive o pojemności np. 4 GB nie za bardzo będzie się nadawał na tego typu zawartość. Co najwyżej, można przenosić na nim dokumenty tekstowe.

Czym większa rozdzielczość, tym zdjęcie wyraźniejsze, ale tym samym może zająć ono znacznie więcej miejsca. Dziś, pojemność 128 GB nie jest niczym niezwykłym. Także urządzenia o takiej pojemności nie są drogie, a wręcz przeciwnie. Można kupić już taki sprzęt za kilkadziesiąt złotych. I naprawdę warto.