paszociąg

Paszociąg szczęśliwym zakupem

Martyna i Hubert kupili kilka lat temu sporej wielkości działkę na jednej z pobliskich wsi. To był ogromny teren ale bardzo zapuszczony.

Paszociąg pomógł rozwinąć gospodarstwo

paszociągStał tam stary dom w niemal kompletnej ruinie i dwa budynki gospodarskie. Martyna i Hubert planowali wszystko zburzyć i postawić jeden domek letniskowy. Najpierw musieli posprzątać całe podwórko. W trakcie porządków zauważyli, że wyposażenie budynków inwentarskich wygląda na nowe. Ponieważ sami nie mieli na ten temat najmniejszego pojęcia wezwali znajomego. Kiedy mu wszystko pokazali ten aż zagwizdał z radości. Patrząc tylko na wyposażenie chlewni jest już teraz w stanie powiedzieć, że jest ona warta więcej niż to co zapłacili za całą działkę.
Paszociąg był nowoczesny, nawet nie tknięty. Małżeństwo było zaskoczone. Dlaczego ktoś sprzedał działkę i wyposażenie tak tanio? Hubert przypomniał sobie, że sprzedający im działkę mężczyzna chciał się jej jak najszybciej pozbyć. Jego rodzice wyjechali za granicę i on miał do nich dołączyć. Prawdopodobnie nie zdawał sobie sprawy z realnej wartości tej nieruchomości. Wszystko co widział mężczyzna to tylko zrujnowane trzy budynki. Najwyraźniej nie znał się na wartości wyposażenia tak samo jak i oni. Martyna i Hubert tym bardziej ucieszyli się z zakupu. Sprzedali całe wyposażenie, zburzyli stare budynki a za zdobyte pieniądze postawili nowy dom. Nie był to jednak mały domek, taki jak planowali.

Pieniędzy starczyło na postawienie pięknego, dużego domu. Para nie mogła uwierzyć w swoje szczęście, czuli się jakby wygrali na loterii.