Piękna iluminacja miejska

 

Każdy z nas z niecierpliwością czeka na świąteczny czas. Same przygotowania w okresie przedświątecznym sprawiają nam przyjemność- wybór prezentów czy szykowanie się na wyjazd do rodziny. Nawet sprzątanie przed świętami nie jest takie denerwujące i nieprzyjemne. Czas świąt jest dla nas, Polaków, czasem prawdziwie rodzinnym i spokojnym.

Pokaz iluminacji miejskich

iluminacje miejskieCzęsto w okresie przedświątecznym lubimy wieczorami wyjść na miasto i pospacerować udekorowanymi uliczkami, na których widzimy osoby poprzebierane w stroje mikołajów, ustrojone drzewka oraz stoiska z drobiazgami świątecznymi. Atmosfera jest wtedy wesoła i każdy jest spokojny. Przed świętami oraz po nich warto wybrać się na pokazy światełek lub idąc a spacer zwrócić uwagę na ozdobione za pomocą iluminacji ściany budynków. Wyświetlane są na nich wszelkiego rodzaju symbole związane ze świętami jak na przykład gwiazdki czy choinki. Iluminacje miejskie są piękną atrakcją zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych. Możemy zatrzymać się i podziwiać pokazy światełek, które wręcz przenoszą nas w inny wymiar. Pokazy takie wyświetlane mogą być tak naprawdę na każdym budynku, dlatego bardzo ładnie wygląda to w wielkich miastach, gdzie na ciągu kamienic są wyświetlane różne kolory światełek, tworzące wspólnie jedną niesamowitą całość. Jest to widoczne wieczorem, dlatego takie spacery po skrzypiącym śniegu z najbliższymi mogą być właśnie takimi pokazami urozmaicone.

Piękny, świąteczny czas pamiętajmy, aby spędzać wspólnie z rodziną. Nie zatracajmy się wtedy w pracy i obowiązkach ponieważ w tym okresie nie znaczy, żeby jak najwięcej uszykować do jedzenia czy jak najdokładniej posprzątać dom ale żeby na chwilę się zatrzymać i w całym tym szalonym świecie znaleźć czas dla najbliższych.