Plecaki turystyczne dla najmniejszych dzieci

 

Podczas wyjazdów i górskich wycieczek główną rolę odgrywa dobry plecak. W plecaku turystycznym powinny bez problemu zmieścić się wszystkie niezbędne rzeczy. Trzeba pamiętać, że dzieci w wieku szkolnym coraz częściej wyjeżdżają na takie wycieczki. W takim wypadku, podobnie jak dorośli, powinni podróżować z odpowiednim sprzętem.

Czym charakteryzuje się dobry plecak dla dziecka?

Plecaki turystyczne dla dzieciPlecak już po spakowaniu nie może być za ciężki ponieważ zbyt duży ciężar może uszkodzić kręgosłup malca. Plecaki turystyczne dla dzieci muszą spełniać kilka podstawowych funkcji. Przede wszystkim powinny być widoczne. Liczy się to w przypadku kiedy dziecko zagubi się w tłumie lub w przypadku kiedy plecak zostanie gdzieś w trawie. Wtedy zgubę można łatwo zlokalizować i odnaleźć.Dla dzieci w wieku szkolnym optymalna wielkość plecaka turystycznego to 13 do 15 litrów pojemności. Oprócz wytrzymałego materiału trzeba również zwrócić uwagę na ilość kieszeni i schowków. W tym wypadku im więcej tym lepiej. Dzieci mają to do siebie, że łatwiej im odnaleźć rzecz schowaną w konkretnej kieszeni. W przypadku kiedy dziecko będzie chciało coś wyciągnąć nie będzie musiało wyrzucać wszystkiego z komory plecaka. Podporą dla kręgosłupa dziecka powinny być szerokie i najlepiej regulowane ramiona w plecaku. Dobrze dobrany plecak będzie rozkładał ciężar równo na plecach dziecka.

Dzieci wbrew pozorom są bardziej wymagającymi klientami niż dorośli. Ze względu na zdrowie malców każdy element jego wyposażenia należy wybierać rozsądnie. Nie inaczej jest z plecakami turystycznymi. Trzeba pamiętać, że nie jest to zwyczajny plecak. Jest to specjalistyczny sprzęt z którym dziecko będzie poruszać się nawet kilka godzin. Plecak powinien w tej wędrówce pomagać i ułatwiać ją, a nie stwarzać dziecku dodatkowy ciężar.

Więcej na informacji – www.dreptaki.com.pl