Pobyt w Zielonej Górze

 

Zielona Góra to największe miasto województwa lubuskiego. Ta część zachodniej Polski jest szczególnie odwiedzana przez turystów dzięki licznym atrakcjom turystycznym, ośrodkom rekreacji dla całej rodziny oraz zabytkom i ciekawym miejscom historycznym. Zielona Góra to zdecydowanie miasto zabytków – cały Stary Rynek zachował swoją pierwotną strukturę jeszcze sprzed drugiej wojny światowej. Jest to miejsce warte do odwiedzenia chociażby z tego względu.

Wakacje w Zielonej Górze

tanie kwatery w Zielonej GórzePlanując dłuższą wycieczkę w zachodnie rejony lubuskiego, warto zacząć od noclegu. Turyści często decydują się na tanie kwatery w Zielonej Górze typu hostele czy pensjonaty – oferta bowiem jest bardzo korzystna i można wynegocjować naprawdę niedrogie spanie w dobrej okolicy; blisko centrum. Wiele prywatnych mieszkańców wynajmuje swoje prywatne kawalerki (w blokach i kamienicach) dla przyjezdnych – jest to tanie i komfortowe wyjście. Wyjazd planowany jest inaczej dla każdej grupy wiekowo. Dzieci nie będą zbyt zadowolone i zainteresowane samym zwiedzaniem starych budynków i muzeów. Zielona Góra jest jednak na to przygotowana. Zdecydowanie pierwszym na liście miejsc do odwiedzenia jest ogród botaniczny i zoo przyjazne dzieciom. Jest to nie tylko rozrywka, ale też edukacja. Takim ośrodkiem jest też Centrum Przyrodnicze, które słynie z interaktywnych urządzeń, umożliwiających zwiedzającym samodzielne przeprowadzanie doświadczeń.

Jest wiele opcji spędzania wolnego czasu w Zielonej Górze. Miasto to słynie z bogatej historii kulturalnej i tradycji winiarski, co bardzo ucieszy niektórych dorosłych; koneserów dobrego winogronowego trunku. Jest też ciekawie usytuowane przy rzece Odrze, co oprócz tego, że dodaje klimatu, dzieli miasto na trzy części, tworząc tak zwane lubuskie trójmiasto.