Podpisanie kontraktu na druk folderów reklamowych

Nie było mi łatwo rozpoczynać swojej kariery w biznesie hotelarskim, po czasie zaś stwierdzam, że mimo wszystko praca na niskim stanowisku jest znacznie prostsza niż bycie prezesem. Problemy sprawiają nawet najprostsze sprawy takie jak miejsce, w którym będziemy drukować swoje materiały reklamowe.

Ostatnio przyszło mi umawiać się na druk folderów reklamowych

druk folderów reklamowych w KrakowieSpotkałem się z pracownikami drukarni w ich biurze, które od razu zrobiło na mnie spore wrażenie. Zastanawiałem się jakie ceny będą mi proponować i szykowałem się już do ostrych negocjacji. Okazało się, że było to absolutnie bezpodstawne. Pracownicy okazali się chcieć podjąć współpracę pod warunkiem gwarancji tego, że co miesiąc będę składał u nich duże zamówienia. Tak właśnie miało być – w końcu co miesiąc wysyłaliśmy do naszych klientów nowe oferty, tak samo jak regularnie z naszych pokoi znikały nasze materiały reklamowe. Pomimo tego, że przygotowywałem się na niespecjalnie miłą rozmowę, koniec końców wszystko wyszło całkiem sympatycznie. Zdziwiłem się widząc, że nie próbują podwyższać cen pomimo tego, że nasza współpraca jest bardzo długa, i pomimo podwyższenia cen raczej bym z niej nie zrezygnował. W końcu nie wszędzie mogłem zamówić druk folderów reklamowych w Krakowie tak, bym miał pewność co do jakości wykonywanej pracy. Ta drukarnia bardzo starała się utrzymać swój poziom – sam osobiście nie znałem żadnych innych fachowców, na których mógłbym polegać. Gdy znajomi pytają mi się o dobrą drukarnię zawsze polecam mojego kontrahenta – to ludzie, którzy naprawdę zasługują na swoją renomę.

Nie każda rozmowa biznesowa musi być sztywna i napięta, co doskonale pokazuje przykład moich ostatnich ustaleń dotyczących druku folderów. W większości przypadków jednak praca prezesa jest bardzo trudna i wymagająca.