Polecana terapia systemowa Hellingera

Któż z nas nie posiada problemów w życiu osobistym? No właśnie. Podobno z rodziną wychodzi się najlepiej na zdjęciu, o czym przekonało się już wiele osób. Nie ulega wątpliwości, że problemy w relacjach z najbliższymi potrafią być naprawdę stresujące. Na szczęście terapeuci systemowi mają na to sprawdzone sposoby.

Bert Hellinger to znany twórca ustawień systemowych

ustawienia systemowe hellingeraTwórcą znanych na całym świecie ustawień systemowych, znanych również rodzinnymi, jest nie kto inny, jak niemiecki psychoterapeuta i filozof Bert Hellinger. Podstawowym założeniem tej terapii jest istnienie tak zwanego widzącego pola. Dzięki temu podczas warsztatów na jaw wychodzą długo skrywane tajemnice rodzinne. Na scenie w danym momencie znajduje się osoba, której problem jest omawiany, terapeuta oraz tak zwani reprezentanci, którzy mają symbolizować członków rodziny pacjenta. Warto podkreślić z całą mocą, że ustawienia systemowe Hellingera mogą być dosyć istotnym elementem psychoterapii. Podczas zaledwie kilku sesji terapeutycznych dochodzi do znaczącej poprawy zdrowia psychicznego. Dzięki umiejętnością terapeuty stosującego metodę ustawień systemowych dana osoba może w kilku prostych zdaniach nakreślić, co stanowi dla niej podstawową trudność na chwilę obecną. Dzięki temu możliwe jest znalezienie odpowiednich rozwiązań. Warto podkreślić, ze nie każdy może skorzystać z metody Hellingera. Zależy to od wewnętrznej motywacji do zmiany, wrażliwości oraz rodzaju problemu.

Podczas ustawień systemowych pacjenci zazwyczaj dochodzą do spektakularnych wniosków na temat siebie i swojej rodziny. Nie ulega wątpliwości, że wiąże się to z dużymi emocjami. Nad wszystkim czuwa doświadczony psychoterapeuta, który przed pierwszą sesją informuje pacjentów, czego mogą się spodziewać.