Polecany żel aloesowy

Rośliny w domu posiada prawie każdy z nas, gdyż są świetną dekoracją, produkują tlen i też wiele z nich ma właściwości oczyszczające powietrze z toksyn. Jednak niektóre z nich wykazują jeszcze działanie lecznicze oraz pielęgnacyjne.

Kto może pić sok z aloesu?

naturalny aloes do piciaNasze babcie i prababcie od pokoleń stosowały w kuchni i pielęgnacji  rośliny, które wykazywały szerokie działanie w różnych obszarach. Sok z brzozy,  rokitnika, morwy indyjskiej czy naturalny aloes do picia są znane od wielu lat. Jednak z nich wszystkich jedynie aloes możemy sobie samodzielnie uprawiać w domu, gdyż jest to roślina mało wymagająca, która bez problemu rośnie w naszym klimacie. W Polce można dostać przeważnie dwa gatunki, z czego najpopularniejszy jest aloes zwyczajny.  Jest to roślina należąca do rodziny sykulentów i nie wymaga szczególnej pielęgnacji, dlatego też wiele osób się na nią decyduje. Z aloesu jest najczęściej pozyskiwany sok i żel, które wykazują cenne właściwości. Posiada w składzie wiele aktywnych związków, które korzystnie wpływają na odporność oraz cały organizm. Aloes działa też oczyszczająco, przez co jest często stosowany w dietach odchudzających. Ponadto hamuje łaknienie, dlatego skutecznie pomaga w walce z otyłością. Badania dowiodły, że regularne spożywanie aloesu również wpływa na obniżenie poziomu złego cholesterolu czy poziomu cukru we krwi. Jednak trzeba wybierać aloes do picia bez dodatku cukru. Naturalny aloes może być sprzedawany w formie soku lub gęstego żelu w butelkach.

Jezeli zależy nam na zdrowiu i chcemy korzystać z dobrodziejstw natury, a nie zapasów farmaceutycznych aptek, to najlepiej postawić na naturalny aloes. Jest to produkt bezpieczny i przebadany pod wieloma względami, zatem może go pić każdy z nas w odpowiednich ilościach.