Żeby lakier samochodu wyglądał tak samo jak w momencie, gdy opuszczał fabrykę produkcyjną potrzebna jest korekta lakieru. Niestety nawet woski z najwyższej półki nie dadzą takiego efektu końcowego. Polerowanie samo w sobie nie jest trudnym zadaniem, wystarczy jedynie pamiętać o rzeczach, które zostały tu opisane.
Jak dbać o wypolerowany samochód?
Jeśli polerowanie samochodu zostanie wykonane poprawnie, to efekt będzie się utrzymywał nawet kilka lat. Oczywiście nie można zapomnieć o tym, że o lakier po takim zabiegu trzeba dbać. Po pierwsze należy unikać myjni szczotkowych, które na nowym lakierze pozostawiają po sobie trwały ślad. Mycie samochodu powinniśmy rozpocząć od mycia aktywną pianą, pamiętając o tym, aby nakładać ją od dołu samochodu do góry. Do mycia samochodu powinniśmy używać specjalnej rękawicy, która posiada delikatne mikrowłókna, np., z owczej wełny. Jeśli chcemy, aby efekt polerowania samochodu był wręcz zniewalający powinniśmy zastosować dodatkowo powłokę ceramiczną np., co 3 miesiące. Jeśli chcemy sami wypolerować swój samochód do tego celu powinniśmy użyć odpowiedniej pasty polerskiej. Na rynku dostępne są jej cztery odmiany. Powinniśmy ją odpowiednio dobrać, uwzględniając przy tym głębokość rys na lakierze. Dzięki temu pozbędziemy się każdej rysy, która powstała na samochodzie. Jednak te pasty nie są odpowiednie do samochodów z lakierem akrylowym, niemetalizowanym. Ten lakier jest delikatniejszy i od użytkownika wymaga nieco innego podejścia.
Mam nadzieję, że ten artykuł, choć w niewielkim stopniu przybliżył Was do tematu polerowania. Być może sami w niedługim czasie spróbujecie wypolerować swój samochód, tak, aby wyglądał jak nowa sztuka – prosto z salonu. Taki zabieg przeprowadzony na samochodzie samodzielnie będzie bardzo cieszył.