Poliwęglan zamiast szkła

Jest całe mnóstwo takich miejsc, w których nie jesteśmy w stanie zamontować szklanych okien ale jednocześnie zależy nam na tym by do tego pomieszczenia wpadało światło słoneczne. W takim wypadku musimy sobie radzić jakoś inaczej. Materiałem, który może skutecznie zastępować nam szkło jest poliwęglan. Wykonane z niego płyty skutecznie zastępują szklane okna. 

Solidne płyty poliwęglanowe 

płyty poliwęglanowe komoroweSzkło jest materiałem, który znany jest ludzkości od bardzo dawna. Zastosowanie szkła jest ogromne ale nie da się ukryć, że materiał ten jest dość kruchy. W związku z tym niestety w niektórych miejscach szklane okna się po prostu nie sprawdzą bo będą narażone na uszkodzenie. W tych miejscach świetnie spisać się mogą płyty poliwęglanowe komorowe. Jak sama nazwa wskazuje, w tych płytach znaleźć można małe komory, które pełnią niezwykle istotną funkcję. Chodzi tu bowiem o izolację termiczną. Dzięki lukom znajdującym się między warstwami można sprawić, że ciepło jest zatrzymywane w pomieszczeniu. Poliwęglan występuje również w wersji litej. W tym materiale nie mamy już możliwości aż tak skutecznego zatrzymywania ciepła ale za to możliwe jest lepsze przepuszczanie promieni słonecznych. Płyty poliwęglanowe mają coraz szersze zastosowanie. Montuje się je już nie tylko zamiast okien. Często stosuje się je po to by ochraniały rośliny w szklarniach. Poliwęglan jest bowiem w stanie wytrzymywać gradobicie o wiele bardziej niż szkło. 

Generalnie poliwęglan ceniony jest również z powodu łatwego montażu. Do przykręcenia płyt poliwęglanowych do różnych konstrukcji możemy używać najzwyklejszych narzędzi jakie zapewne każdy z Państwa posiada w swoim garażu. Dodatkowo zaznaczyć należy, że podgrzewając płytę poliwęglanową można ją skutecznie wyginać i dopasowywać do różnych miejsc.