Pompy ciepła i dofinansowania

Jakiś już czas temu, myślę, że będzie to już mniej więcej siedem do ośmiu lat temu, choć są to jedynie moje szacunki, dokładną datę musiałabym oczywiście sprawdzić w papierach. Jednak pewne jest, że wtedy właśnie zdecydowałam się na pompę ciepła.

Jakie pompy ciepła wybrać? Dofinansowania i inne

pompa ciepła dofinansowanie 2022Jak się okazało te siedem do ośmiu lat temu taka pompa ciepła była całkowitą nowością. Ja wtedy też kupiłam działkę, gdzie miał powstać mój nowy dom, który z całą pewnością miał być ocieplany pompą ciepła. Niestety na samym początku, jak się można bardzo łatwo domyśleć takie pompy ciepła były bardzo drogie. Nie było także żadnych dofinansować do nich. Ogólne były one przeznaczone raczej dla dużych przedsiębiorców, którzy mogli sobie pozwolić na tego typu ogrzewanie. Było ono przede wszystkim bardzo mało kłopotliwe. Nie trzeba było się przejmować ani dokładaniem drewna, ani też czystością wokół pompy. Jedno z najwygodniejszych rozwiązań. Jednak analogicznie do sytuacji z domową klimatyzacją, na samym początku ceny były bardzo wysokie. Teraz skończyłam budowę mojego własnego domu. Trochę to potrwało, ale nie budowałam się od razu po zakupie mojej działki. Chciałam sprawdzić, jak ma się teraz sprawa z pompą ciepła, w tym też celu wpisałam w największą, a zarazem najbardziej mi znaną wyszukiwarkę frazę – pompa ciepła dofinansowanie 2022. Znalazłam od razu bardzo interesujące linki, gdzie mogłam o wszystkich aktualnych dofinansowaniach przeczytać.

Jak się okazało, za kilka dni miał wchodzić całkiem nowe bardzo dużo program dofinansowania od rządu. Musiałam sprawdzić wszystkie informacje na jego temat. Dopłacane były dość duże pieniądze do zakupu nowej pompy ciepła montowanej w nowych domach. Skorzystałam z tego programu, wystarczyło wypełnić papiery.