Popularność francuskich i sklepy z ich częściami

Skąd wzięła się popularność francuskich samochodów w naszym kraju? Co miało największy wpływ na to, że były to swego czasu najlepiej sprzedające się samochody kraju nad Wisłą? Postaram się odpowiedzieć w tym krótkim artykule.

Sklep z częściami do francuskich samochodów

sklep z częściamiWyobraź sobie, że zepsuł Ci się samochód i idziesz odwiedzić sklep z częściami do renault albo mając inny samochód sklep z częściami do peugeot, wchodzisz, kupujesz płacisz i wychodzisz, a jak to wygląda u odpowiedników bliżej naszej granicy? Idziesz, patrzysz na ceny i? I albo płaczesz i płacisz, albo kupujesz zamienniki i wiesz, że za rok będziesz jeszcze raz wymieniał. Tak. Samochody te są tanie w naprawie i w eksploatacji. Inna sprawa, że trzeba je naprawiać, jednak części mają tańsze. Najtańszy i tak jest sklep z częściami do dacia, jednak to jest rumuński samochód wykupiony przez renault, więc się zbytnio nim nie interesuje. Samochody te są bardzo tanie w zakupie i tanie w eksploatacji. Mają tanie części i dość odległe terminy przeglądów. Olej wiadomo, że najlepiej wymieniać co rok choćby nie wiem co, ponieważ olej jest jednym z ważniejszych aspektów działania silnika. Jeszcze ważne w naszym kraju jest to, że można go bardzo swobodnie zagazować. Są samochody, którym zagazowanie nie służy, jednak są też takie pojazdy, które gaz LPG uważają za jedyne i najlepsze paliwo. Z takiego założenia na pewno wychodzi renault, gdzie jego silnik 1.4 lub 1.6 przyjmował gaz z wielką przyjemnością.

Te cechy spokojnie wystarczyły, żeby podbić nasz rynek. Jak widać nie jesteśmy zbyt wymagający, wystarczy, żeby samochód był tani i był tani w eksploatacji. Jednak czy jest się czemu dziwić w naszym państwie? Chyba nie.