wróżka

Poszukiwanie kostiumu dla wróżki

Moja mama jest krawcową i tak się składa, że czasami szyje różne wymyślne kreacje, do sklepu, w którym ja pracuję. A mój sklep to wypożyczalnia strojów różnego rodzaju. Cała Warszawa praktycznie się tu zaopatruje. Mamy takie stroje na karnawał, na różne bale przebierańców i eventy.

Dobra wróżka musi mieć kostium

wróżkaW okolicy karnawału zawsze jest dużo pracy i zapotrzebowanie na różnego rodzaju ubrania. Ostatnio to wróżka jest chyba najbardziej popularnym strojem. Dlatego mama szyje różne kreacje na określony wymiar. Bo czasami jakieś dziecko w przedszkolu to ma być dobra wróżka, a czasami trochę większe. Zdarza się nawet, że strój ten wybierają dorosłe kobiety, na przykład na jakieś wieczory panieńskie, bo ostatnio to też takie modne. Mama robi całą sukienkę wróżki, szyje ze lśniącego materiału, bo przecież każda godna uwagi dobra wróżka musi się świecić i wyglądać bajkowo, jak taka mała dziewczynka. Ja zajmuję się różdżkami wróżek, z takich patyczków je tworzę. Obklejam kolorowym papierem, osypuje brokatem, utrwalam lakierem. Najważniejsze są oczywiście skrzydła. Tu już mama nad nimi bardziej pracuje, bo potrzebny jest stelaż, i taką cieniutką pozłacaną nitką mama obszywa to wszystko dookoła. Bardzo się stara, bo chce, aby każda wróżka w tym kostiumie czuła się wyjątkowo. W końcu to magiczne przebranie, a wróżki są sławne w naszym świecie już od lat, zwłaszcza uwielbiane przez małe dziewczynki. Ich kult chyba nigdy nie zniknie, z racji tego, że to dobrze kojarzone istoty, które przynoszą ludziom radość i zaradzają różnym problemom.

Ja to bym chciała, żeby taka dobra wróżka była przy mnie przez cały czas i mnie pilnowała, bo z jej magiczną mocą na pewno nie zrobię nic głupiego. Tak, czasem zdarza się, że mam pecha, no ale wróżka na pewno mi pomoże, i już nie będę takim chodzącym pechowcem, jak to mnie ludzie określają.