Preparaty do pielęgnacji brody i wąsów

Od jakiegoś czasu w modzie męskiej zauważalny jest trend na zapuszczanie brody oraz wąsów. Nieważne długie, czy krótkie, proste, zakręcone czy oryginalnie przycięte. Ważne, aby zawsze były czyste i zadbane. Każdy mężczyzna musi o siebie dbać. Natomiast modny mężczyzna z brodą musi właściwie pielęgnować swój dodatek do urody.

Męskie kosmetyki, czyli zajmujemy się brodą i wąsami

kosmetyki do brodySzeroki wybór preparatów pielęgnacyjnych oraz stylizujących może przyprawić o zawrót głowy. Niezależnie od tego, którą częścią ciała pragniemy się zająć artykułów jest mnóstwo, nie wyłączając z tej listy produktów dedykowanych panom. Na szczególną uwagę zasługują kosmetyki do brody. Pielęgnacja dłuższego zarostu musi zacząć się od dokładnego mycia. Idealną czystość uzyskamy stosując specjalistyczne szampony oraz mydła, które usuną brud, kurz, nieprzyjemne zapachy, a także resztki preparatów do stylizacji. Po umyciu należy brodę właściwie odżywić. Tutaj pomogą nawilżające olejki, balsamy, toniki oraz odżywki. Są one dostępne w szerokiej gamie zapachowej, zaczynając od nut drzewno-kwiatowych, poprzez aromaty owocowe, aż po preparaty typowo ziołowe. Producenci oferują również odżywki z płatkami złota, które utrzymuje brodę w bardzo dobrej kondycji. Jeżeli nasza broda jest już odpowiednio zaopiekowana, pora na zastosowanie kosmetyków stylizujących. W sklepach znajdziemy pachnące pomady, lekkie żele oraz ujarzmiające włosy woski.

Kosmetyki do brody stanowią niezbędne wyposażenie kosmetyczki każdego pana, który może pochwalić się zarostem. Odpowiednio dobrane sprawią, że włosy będą zawsze czyste, lśniące oraz modnie wystylizowane. Warto inwestować również w preparaty odżywcze, dzięki którym broda i wąsy pozostaną zdrowe, bez łamiących się oraz rozdwajających końcówek