kontenery na gruz

Problem zanieczyszczania ziemi a kontenery na gruz

Ziemia codziennie jest truta spalinami, szkodliwymi substancjami i zanieczyszczana śmieciami. Nie używamy toreb wielokrotnego użytku. Zazwyczaj wolimy wziąć zwykłą jednorazówkę foliową, która po chwili ląduje w naszym koszu.

Kontenery na gruz i dbanie o naturę

kontenery na gruzNie myślimy o tym, że to kolejny śmieć, który wprost zabija naszą planetę. Ziemia coraz mniej rodzi, występują ogromne susze i fatalne w skutkach warunki atmosferyczne. Dla nas to tylko pogoda, jednak to w jaki sposób eksploatujemy ziemię, ma wpływ na to wszystko. Wciąż budujemy nowe budynki. Wyburzamy stare, z których namnażają się całe góry niepotrzebnego gruzu. Potem zaczyna się wywóz kontenerów. Wszędzie porozstawiane są kontenery na gruz jak i kontenery na śmieci. Nam wydaje się, że taki kontener na gruz w zupełności załatwia sprawę. Tak jednak wcale nie jest. Ogromna część z odpadów jakie produkujemy, nie jest zdolna do ponownego przetworzenia i użytku. Niektóre z nich rozkładają się nawet setki lat, choć my wolimy po prostu to ignorować. Są miejsca na ziemi, w których składowane są wyprodukowane przez nas śmieci. To ogromne góry składające się z toksycznych i przerażających śmieci. Tu nie chodzi nawet o zapach, lecz o wszystko co się z takimi śmieciami wiąże. Wydzielają one przeróżne substancję, które dla nas mogą być zabójcze.

W nich rozwijają się bakterie i różne mikroorganizmy. Gdy kilka dni nie wyrzucimy śmieci z kosza, od razu czuć zapach zgnilizny. Czemu więc taką krzywdę ziemi wyrządza Wrocław jak i zwykła mała wieś w Teksasie? Ten problem jest obecnie już nie do opanowania.

Więcej o kontenerach i nie tylko na stronie http://eko-city.com.pl