Ratownie związku poprzez terapię

Nikt z nas nie chce się przyznać do porażki. Nie lubimy mówić o tym, że w naszym związku źle się dzieje. Czasem nie potrafimy się do tego przyznać nawet przed sobą. Jeśli jednak chcemy uratować to co jest między nami, musimy podjąć jakieś zdecydowane kroki.

Czego możemy oczekiwać od terapii?

terapia dla par poznańTerapia sama w sobie nie rozwiąże wszystkich naszych problemów. Nie oczekujmy więc, że terapeuta rozwiąże wszystkie problemy za nas. Terapia służy nam radą i pomocą, ale tak naprawdę wszystko zależy od nas i od naszego zaangażowania. Tylko my możemy sprawić, że rady udzielone przez terapeutę zaczną wydawać plon. Taka terapia wygląda bardzo standardowo. Idziemy z problemem, mówimy co nas trapi i jak się z tym czujemy. Terapeuta próbuje zrozumieć nasz problem i czynniki, które zaczęły do tego wszystkiego doprowadzać. Analizuje nasze osobowości, sposób myślenia i zachowania. Wyciąga z tego wszystkiego wnioski i udziela nam rad. Czasem mogą one dotyczyć rozmów. Być może zostaniemy zachęceni do tego, by częściej mówić o swoich uczuciach i obawach. Bardzo często rady wiążą się również ze wspólnymi wyjazdami. Niekiedy tak mało czasu spędzamy ze sobą, że powoli zaczynamy się od siebie oddalać. Dziś oferowana jest nam terapia dla par Poznań. Jeśli jednak dobrze poszukamy, zapewne i w naszej okolicy znajdziemy takich terapeutów. Terapia to pierwszy krok ku poprawie sytuacji. Dowodzi to tego, że nam zależy na związku. Chcemy posłuchać cennych rad i możliwie jak najlepiej przełożyć je na nasze życie.

Dziś nie jest trudno popaść w znudzenie i rutynę. Pracujemy, wracamy do domu zmęczeni i siadamy przed telewizorem. Od tego zaczynają się nasze problemy w związku. Warto gdy tylko zauważymy jakieś niepokojące zmiany, udać się do profesjonalnego terapeuty.