Rodzaje depozytorów do kluczy

Klucze do dużego obiektu, zarówno przemysłowego jak i użytkowego, przechowywane są zazwyczaj w depozytorach, które nie tylko pozwalają na bezpieczne ich składowanie, ale również szybki dostęp w razie potrzeby. W wielu obiektach nadal używane są najprostsze, stalowe depozytory zamykane na klucz.

Nowoczesne depozytory na klucze

depozytorW nowoczesnych obiektach używane są jednak równie nowe i bardziej zaawansowane rodzaje depozytorów, które znacznie ułatwiają osobom odpowiedzialnym za wydawanie i przyjmowanie kluczy nadzór nad takowymi. Podświetlany depozytor z elektronicznymi czujnikami obciążenia jest jednym z najwygodniejszych wariantów depozytorów. Jest on bowiem nie tylko pojemny, ale również pozwala na błyskawiczne sprawdzenie obecności, lub jej braku, konkretnego zestawu kluczy. Podświetlone diody zmieniają kolor w zależności od tego czy klucze znajdują się na wybranym miejscu, więc znacznie ułatwiają ich znalezienie. Zabezpieczone depozytory, natomiast, używane są na tych obiektach na których obowiązuje ograniczenie dostępu do pomieszczeń. Takie depozytory mogą mieć dwie lub więcej przegród na klucze, a każda przegroda może być wyposażona w zamek na klucz, lub też zabezpieczenie elektroniczne. Dostęp do takiego depozytora mają zazwyczaj wyłącznie osoby upoważnione, gdyż przechowywane są w nim klucze do pomieszczeń zabezpieczonych, archiwów i serwerowni, lub nawet do magazynów broni w przypadku obiektów objętych obowiązkową ochroną z uzbrojonym personelem.

Wiele rodzajów depozytorów można dostać na zamówienie, a są one zawsze dopasowywane do ilości i rodzajów kluczy jakie mają być w nich składowane. Niejednokrotnie owe depozytory mogą być przystosowane również do przechowywania kart dostępowych lub dużych kluczy magnetycznych.