Rodzaje wózków widłowych

Jedną z maszyn, które są bardzo popularne w magazynach, czy też zakładach produkcyjnych są wózki widłowe. Osoby, które się nimi poruszają muszą przede wszystkim uważać na towar, który przewożą, ale też na inne osoby, które znajdują się w pobliżu. Obecnie wyróżnia się kilka rodzajów tego sprzętu, który bez problemu można dostosować do swoich wymagań.

Zastosowanie nowych wózków

nowy wózek widłowyObecnie w sklepach branżowych można wyróżnić wózki spalinowe, gazowe, a także elektryczne. Pierwsze z nich najczęściej wykorzystywane są na zewnątrz, ponieważ wydzielają bardzo dużo spalin. Zasilane są zazwyczaj olejem napędowym lub gazem LPG. Wybierając drugie z nich trzeba liczyć się z tym, że jeśli będą pracować w zamkniętej przestrzeni muszą mieć specjalny filtr, który ograniczy spalanie szkodliwych spalin do otoczenia. Z kolei trzeci rodzaj wózków widłowych bez problemu może być używany wewnątrz hali. Jest to bardzo wygodny sprzęt, który poradzi sobie nawet w małych przestrzeniach. Nowy wózek widłowy powinien być również dostosowany do przestrzeni, w której się porusza. W związku z tym wyróżnia się wózki boczne, które sprawdzają się przy przewożeniu długich ładunków, a także widłowe, które najczęściej spotyka się na budowach. Nie można również pominąć modelu teleskopowego, a także systemowego. Pierwsze z nich mają bardzo duży zasięg, z kolei drugie bez problemu przystosowują się do każdego typu regałów. W sklepach spotka się również wózki wielokierunkowe, podwieszane, a także kontenerowe.

Wózki widłowe mają bardzo wiele zastosowań. W związku z tym powstają co jakiś czas nowe modele, które bez problemu można wykorzystywać zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz. Wystarczy tylko udać się na odpowiedni kurs, na którym można dowiedzieć się podstawowych rzeczy.