Różne wagi do pojazdów

Wagi samochodowe to urządzenia, które używane są każdego dnia w zawodach związanych z transportem lądowym. Służą głównie do ważenia masy samochodu oraz ładunków, które przewożą. Dzięki zastosowaniu wag wiadomo, jaką opłatę pobrać za przejazd przez określone tereny. Dodatkowo zapewniają bezpieczeństwo na trasie.

Charakterystyka różnych rodzajów wag do pojazdów

waga podkładkowaDzięki wagom samochodowym różnego rodzaju można dość precyzyjnie określić wagę nie tylko samego pojazdu, ale także ładunku, który on przewozi. Zwiększa to bezpieczeństwo na drogach, gdyż dzięki kontrolowaniu masy towarów przewożonych przez samochody dostawcze, żadne z aut nie będzie przewozić zbyt dużej ilość ładunku. Istnieje kilka rodzajów wag, na przykład wagi osiowe, podkładkowe czy najazdowe. Różnią się od siebie kilkoma cechami. Waga osiowa, inaczej zwana przejazdową, jest konstrukcją ze stali. Potrafi ważyć ciężary od 10 do nawet 15 ton, i ma dość niski próg błędu – około 5 kilogramów. Wagi te ważą pojazd podczas jego przejeżdżania przez jej powierzchnię. Inną wagą samochodową jest waga podkładkowa, która składa się z dwóch specjalnych części ważących, tak zwanych platform. Waga ta jest wagą, która jest mobilna, dlatego można ją w prosty sposób przetransportować z miejsca na miejsce i z łatwością zamontować na wybranym terenie. Wynik ważenia wyświetla się na specjalnym terminalu, który możemy przewozić w walizce. Działa podobnie do wagi osiowej, auto może przejechać po platformach lub na nich stanąć w calu odczytania masy.

Przed wyborem odpowiedniej wagi samochodowej należy zastanowić się, która z nich spełnia nasze oczekiwania. Przez zakupem warto przeanalizować każde za i przeciw czytając na przykład internetowe fora. Dodatkowo warto zwrócić uwagę na cenę oraz parametry każdej z wag. Zaletą wagi podkładkowej jest z pewnością jej mobilność.