Różnica między zwykłym materacem a tym z pianki

Producenci materacy dostarczają na rynek bardzo wiele typów materacy. Każdy z nich stara się też prześcigać konkurencje, wymyślając nowy skład materaca. Przez to klient będzie miał większy wybór. Ja pracowałam jakiś czas temu w fabryce produkcyjnej, która zajmowała się właśnie produkcją materacy.

Różne typy materacy z pianki

materac z pianki poliuretanowejW naszym zakładzie były takie materace, które każdy by chciał kupić. Nie było by partii materacy, które by nie wyszły dobrze. Każdy starał się pracować jak najlepiej. Oczywiście zakład był podzielony na określone działy produkcyjne. Jeden dział zajmował się produkcją materacy zwykłych takich w których w środku są sprężyny, oczywiście nie wyczuwalne dla odbiorcy. Inny dział za to produkował materace wykonane z pianki. Nie wiem jak jest teraz ponieważ jakiś czas temu tam pracowałam, ale pewnie nic się nie zmieniło, a może produkcja wzrosła. Może zaczęli produkować nowe typy materacy. Materac z pianki poliuretanowej w naszym zakładzie bardzo szybko schodził. Ludzie po prostu go kupowali. Nie ma  co się dziwić, ten materac jest naprawdę bardzo wygodny. Najważniejsza różnica między tym materacem z pianki, a takim zwykłym materacem polega na tym, że ten z pianki nie ma sprężyn w środku, ale równie dobrze podtrzymuje ciało podczas leżenia. Bardzo idealnie dopasowuje się do układu ciała. Po wstaniu z takiego materaca, wraca on do stanu wyjściowego, jest idealnie prosty. Ten ze sprężynami nie ma już takich właściwości. Teraz w sklepach już można w większości spotkać materace z pianki. W ofercie jest wiele typów pianki, więc jest w czym wybierać. Drugą różnicą może być waga. Materac z pianki jest znacznie lżejszy od tego z sprężynami.

Jest wiele zalet posiadania materaca wykonanego z pianki. Przede wszystkim jest on lekki od innych typów materacy oraz doskonale dopasowuje się do użytkownika. Jest kilka różnicy pomiędzy powyższymi materacami. Pewnie wiele osób ma materac z pianki i pewnie znaczna część ma też materace, które mają materace ze sprężynami. Nie wiem tylko czy koszty produkcji są tańsze w materacach z pianki czy z tymi sprężynami.