Rusztowania elewacyjne w domu rodzinnym

Pochodzę z małego, urokliwego miasteczka w centralnej Polsce. Wiele lat temu, korzystając z fali emigracji zarobkowej, postanowiłam wyprowadzić się z rodzinnego domu i wyjechać na tzw. „zmywak” do Wielkiej Brytanii. Nie spodziewałam się, że moje odwiedziny, po wielu latach wyzwolą takie emocje w członkach mojej najbliższej rodziny.

Głowa rodziny na rusztowaniu elewacyjnym

rusztowanie elewacyjneKilka tygodni temu postanowiłam odwiedzić moich bliskich, których wiele lat temu pozostawiłam w Polsce. Uprzedziłam o tym fakcie moją rodzinę, jednak nie spodziewałam się, że mój przyjazd przyprawi domowników o prawdziwą rewolucję. Na kilka dni przed moim przyjazdem, usłyszałam lakoniczne stwierdzenie ojca, że planuje „odświeżyć” nasze domostwo. Szczęśliwie złożyło się tak, że udało mi się wcześniej przylecieć do Polski i byłam w kraju kilka dni wcześniej, aniżeli planowałam. Nie wspomniałam o tym moim bliskim i bardzo ucieszyłam się, gdy udało mi się złapać wcześniejszy autobus do mojego rodzinnego miasteczka. Gdy podjeżdżałam pod rodzinny dom, zauważyłam bardzo niecodzienny widok: głowa naszej rodziny, nasz uroczy i wspaniały tato ściągał właśnie rusztowanie elewacyjne z naszego odmienionego domu. Po wstępnych wyjaśnieniach okazało się, że ojciec na mój przyjazd postanowił odświeżyć dom i pomalować zewnętrzne ściany na kolor, który uwielbiałam w wieku dziecięcym…róż. Kolorytu całej sytuacji nadawał fakt, że wszelkie produkty użyte do remontu budynku były niezwykle profesjonalne, a całe rusztowanie wraz ze sklejkami, podestami czy drabinami sprawiały wrażenie niezwykle udanego zakupu. Cała sytuacja, mocno nas wszystkich rozbawiła, a głowa naszej rodziny postanowiła wkrótce ponownie powrócić na rusztowanie elewacyjne i zmienić kolor naszego domu na bardziej stonowany.

Wizyta w domu rodzinnym okazała się być bardzo udana, a zabawny epizod z mojego pierwszego dnia pobytu stał się domową anegdotą na wiele lat. Cała nasza rodzina spędziła wspaniały czas, który dodatkowo wypełniony został małymi domowymi naprawami, które od pewnego momentu stały się naszą domową tradycją oraz hobbystycznym zajęciem latem.