Samochód do ślubu czy warto brać autokar

Śluby i wesela bywają rożne. Jedni wolą kameralne, skromne uroczystości, inni bogate, wystawne przyjęcia. Jedni organizują wesele blisko swojego domu, czy w restauracji hotelu w których zatrzymają się goście, inni szukają najbardziej pasującej im sali, choćby była bardzo oddalona. Duża ilość gości to też duży problem.

Jaki transport do ślubu wybrać?

samochód do ślubuIch transport nie jest łatwy. Warto więc rozważyć wynajęcie autokaru np. w celu przewiezienia gości z kościoła do sali. Na co powinniśmy zwrócić uwagę? Przede wszystkim na dopasowanie liczby biesiadników do wielkości busa. Wydaje się łatwe, prawda? Część gości przyjedzie własnym samochodem, szczególnie jeśli mieszkają w okolicy, więc w pierwszej kolejności powinniśmy pomyśleć o osobach spoza miasta, które nią mają transportu lub mogą się zgubić w miejscowości. Drugą sprawą jest sprawa trasy. Najwygodniej jest przewieźć wszystkich gości naraz. Jest to dobra opcja do transportu gości z kościoła do sali, jednak zła jeśli chodzi o drogę powrotną z wesela, bo jeden będzie już po północy zbierał się do wyjścia, a inny będzie chciał tańczyć do białego rana. Być może stworzenie przystanków na drodze byłoby rozwiązaniem. Nie zapomnijmy o sprawdzeniu wcześniej firmy transportowej. Nie wybierajmy firmy tylko dlatego, ze jest blisko albo że jest najtańsza. Za jakość trzeba płacić. Nie chcemy przecież by nasz wielki dzień zepsuł humor brak autokaru dla gości, nieprawdaż? Autobus może być także ciekawym rozwiązaniem dla państwa młodych. Zamiast luksusowej limuzyny mogą wszyscy podjechać ładnym autobusem. Dzięki temu na pewno nie musimy się martwić o miejsce, ani o wynajem auta tylko dla państwa młodych, tylko jedno duże auto do ślubu rybnik dla wszystkich.

Zaoszczędzimy tym sposobem kilkaset złotych, które możemy wydać na inne weselne wydatki. Dodatkowo zapewniamy sobie kierowcę, który bezpiecznie dowiezie nas do hotelu kiedy wszyscy będą już zmęczeni.