Samochód pod wiatą

Bez względu na wielkość naszego samochodu, garaż w którym on stoi powinien być choćby odrobinę większy. Szczególnie dla tych, którzy wolą wjeżdżać do garażu tyłem, a przodem wyjeżdżać. Poza tym na pewno przyda się trochę miejsca np. na koła zapasowe, czy inne samochodowe przedmioty.

A może zbudować dużą, przydomową wiatę na nasz samochód?

duża wiata samochodowaJeśli już nosimy się z takim pomysłem, warto zastanowić się nad zbudowaniem większej wiaty. Po co nam duża wiata samochodowa, skoro nasze auto jest niewielkie? Choćby po to, aby schować w niej oprócz samochodu, także inne przedmioty z nim związane. Np. koła zapasowe (letnie, czy zimowe – w zależności od pory roku). Będzie wygodniej trzymać je w wiacie, niż np. w piwnicy, czy na ganku naszego domu. Poza tym – jeśli mamy rower – także możemy schować go pod wiatę. Nic mu się nie stanie, a będzie łatwiej dostępny, niż gdyby był gdzieś upchany z konieczności. Jak wielka powinna być wiata? Na pewno tak, aby można było łatwo wjechać autem (nawet tyłem) do środka. Bez zbędnego manewrowania kierownicą. Można do celów budowy wykorzystać profile metalowe, lub bele drewniane. Wszystko zależy od tego, ile mamy zgromadzonych funduszy na ten cel. Jeśli pod naszym domem stoją dwa samochody, wtedy warto wynająć firmę, która zajmie się budową naszej wiaty. Samodzielnie raczej nic nie zrobimy. Postawienie dużej wiaty na samochód wymaga pracy kilku osób, oraz często nawet maszyn. Wtedy będzie to solidnie postawiony budynek i do tego bezpieczny.

Należy zadbać o bezpieczeństwo naszej wiaty. Przecież stoi w nim nasz samochód, oraz być może inne przedmioty z nim związane. Warto zainteresować się wynajęciem odpowiednich ludzi, którzy postawią nam ten budynek szybko i bezpiecznie. Będzie nam służył na pewno całe lata, pomimo tego, że to tylko wiata.