meble kolonialne

Sklep kolonialny – źródło niekończących się inspiracji

Poszukiwanie idealnych mebli i dodatków to fascynujący etap aranżacji mieszkania. Warto jest sprawdzić co jest aktualnie wiodącym trendem w dekoratorstwie, a także pooglądać wystawy sklepów meblowych, które proponują gotowe rozwiązania z własnej oferty. Jeśli jednak klasyka jest dla nas zbyt nudna, a nowoczesne podejście do designu przytłaczające, może warto zainteresować się zupełnie innym stylem, którego jeszcze nie znamy.

meble drewniane Sklep kolonialny, jak sama nazwa wskazuje, specjalizuje się w sprzedaży artykułów związanych ze stylem kolonialnym. Styl ten jest połączeniem egzotycznych gatunków drewna z estetyką krajów europejskich z czasów XIX wieku. Jest doskonałym połączeniem minimalizmu z eklektycznymi dodatkami, które czynią każde wnętrze niepowtarzalnym. Masywne, wykonane w formie prostej bryły, meble z drewna z gatunków takich jak mahoń czy palisander, są efektowne same w sobie, dzięki wysokiej jakości, jaką reprezentują. Ich wygląd nawiązuje do krajów, które nam – Europejczykom wydają się być nadal odległe i obce, pomimo postępu technologicznego i otwartych granic. Ze stylem kolonialnym najlepiej radzić sobie za pomocą kontrastów. Ciężka, drewniana ława może być przykryta serwetą z lnu w jego naturalnym kolorze, z kolei na zwykłym stoliku warto jest postawić nawiązującą swoją estetyką do rustykalności, lampę o kolorowym, witrażowym kloszu.

Dekoracje, jakie proponuje sklep kolonialny opierają się kolorystycznie na barwach zbliżonych do tych naturalnych, zatem warto rozejrzeć się za wariacjami na temat beżu, brązu i wanilii, a nawet bieli w kości słoniowej. Inspiracją w poszukiwaniu rozwiązań powinna być dla nas podróż, jako sposób spędzania życia. Pamiątki z podróży powinny być odpowiednio wyeksponowane, a reszta powinna współdziałać tworząc dla nich spójne, niczym niedominujące tło.