Sprawdzone kolce na ptaki

 

Dla wielu mieszkańców miast, ptaki stanowią spory problem, ponieważ notorycznie przesiadują na ich balkonach, barierkach czy parapetach. Nie dość, że powodują hałas i bałagan, to jeszcze pozostawiają po sobie sporo zanieczyszczeń.

Jak wyglądają kolce przeciw ptakom?

polecane kolce na ptakiGołębie, których jest bardzo dużo w wielu miastach Polski potrafią skutecznie uprzykrzyć życie mieszkańcom swoim trybem życia. Są hałaśliwymi stworzeniami, które jak żadne inne zanieczyszczają odchodami miejsca, w których przebywają. Jak wiadomo są one wyjątkowo śmierdzące, ale też ze względu na kwas, potrafią odbarwiać powierzchnie. W związku z tym konieczne jest zabezpieczenie wszelkich miejsc, w których ptaki lubią przesiadywać. Najczęściej są to parapety, gzymsy, dachy, balkony czy werandy z poręczami. W takich miejscach be problemu zamontujemy polecane kolce na ptaki, które mogą być wykonane z tworzywa sztucznego lub ze stali nierdzewnej. Pod względem trwałości, na pewno znacznie lepsze będą metalowe, gdyż są doskonale zabezpieczone przed działaniem wilgoci, promieniowania słonecznego, różnic temperatur czy przed odkształceniami. Są wytrzymałe i można je montować niemalże w dowolnym miejscu w pionie lub w poziomie na kleju lub na specjalnych wkrętach. Kolce do odstraszania ptaków mogą mieć kilka wysokości oraz posiadać dwa lub trzy rzędy wystających elementów. Posiadają one odpowiednie atesty bezpieczeństwa, a dzięki zaokrąglonym zakończeniom  nie wyrządzą ptakom krzywdy w trakcie próby lądowania na nich.

Kolce przeważnie można kupić w specjalistycznych sklepach, które oferują je w zestawie kilku sztuk o jednakowej wysokości i długości. Dzięki specjalnej konstrukcji, można je dowolnie dzielić na mniejsze kawałki. Jeżeli chodzi o cenę, to zależy ona od modelu i producenta.