łódka

Sprzęt wędkarski podróżnika i zawodowca.

Myśląc o tym żeby profesjonalnie łowić ryby powinniśmy zadbać o kilka rzeczy. Oprócz wędki powinniśmy zainwestować w silnik elektryczny do łodzi jak i samą łódź. Ważne jest aby była ona lekka na tyle że sami ją zwodujemy, bo nie zawsze będziemy z kimś. Oczywiście musi być z silnikiem szczególnie gdy łowimy na dużych jeziorach ponieważ przemęczać się nie ma sensu.

Profesjonalni wędkarze wydają bardzo dużo pieniędzy na swój sprzęt

łódkaDodatkowo dobrą inwestycja jest Boafeng czyli łączność bezprzewodowa. Pomoże nam ona w trudnej sytuacji lub przy ostrzeżeniu innych o niebezpieczeństwie jak również wyśle sygnał S.O.S. Jest to bardzo wygodne i zapewni nam duże bezpieczeństwo oraz poczucie, że ktoś nas może znaleźć w razie czego. Dodatkowo warto zaopatrzyć się w echosondy wędkarskie, która zapewni nam pogląd na układ dna oraz głębokość. Ze wszystkich rodzajów najlepsza jest ta z kątem 120 stopni ponieważ działa na każdej głębokości. Warto tez mieć echosondę z GPS-em, ponieważ zapewni ona nam oszczędność czasu, bo nie będziemy musieli szukać miejsca w którym łowiliśmy ostatnio. Taka echosonda oraz silnik elektryczny do łodzi zapewnia nam również bezpieczeństwo ponieważ bezpiecznie wrócimy do brzegu przy każdych warunkach pogodowych. Czy będzie to mgła czy inne utrudnienie atmosferyczne. Jeśli zamierzasz kupić sondę z GPS-em to ważne abyśmy mieli sondę z kolorowym wyświetlaczem. No i najważniejszy wybór to marka echosondy. Jest kilka wiodących, ale zawsze najlepiej jest sprawdzić opinie użytkowników w internecie. Wszystko jednak zależy od naszych funduszy i predyspozycji.

Warto zawsze posiłkować się forami internetowymi, zasięgnąć rady od innych wędkarzy niż po prostu wybierać w ciemno u trafić na jakiś bubel. Zawsze wszystko trzeba dokładnie przeanalizować i nie można robić czegoś na łapu capu ponieważ będziemy cierpieć, bo jak to mówią jak ktoś chce oszczędzić to płaci dwa razy.