Tanie biuro rachunkowe czy samodzielna księgowość?

Prowadzenie księgowości jest niestety obowiązkiem każdego podmiotu gospodarczego. Bardzo często wahamy się w jaki sposób możemy rozwiązać prowadzenie księgowości w swojej firmie.

Tanie biuro rachunkowe ma kilka wad

tanie biuro rachunkoweNa dobrą sprawę mamy dwa sposoby, a jeżeli mamy stosunkowo dużo czasu i chęć do nauki to znajdzie się i trzeci sposób będący alternatywą dla tych dwóch popularnych rozwiązań. Dwie najbardziej popularne metody na jakie decydują się przedsiębiorcy to własny księgowy lub tanie biuro rachunkowe prowadzące za nas usługi księgowe. We Wrocławiu mamy wiele firm, które korzystają właśnie z tego drugiego sposobu, a tanie biuro księgowe pozwala na zaoszczędzenie znacznej sumy pieniędzy. Jakie rozwiązanie powinniśmy wybrać? Jeżeli zdecydujemy się na własnego księgowego to musimy liczyć się z o wiele większymi kosztami. Posiadanie własnego księgowego oznacza wiele wydatków jakimi będą po pierwsze urządzenie i wyposażenie biura w odpowiedni sposób. Wiąże się to między innymi z zakupem dodatkowego komputera, drukarki, mebli na których będziemy gromadzić dokumenty oraz musimy zakupić także specjalistyczne oprogramowanie księgowe na którym usługi księgowe będą mogły być prowadzone. Oprócz tego będziemy musieli księgowemu zapłacić odpowiednie wynagrodzenie, a wykształcona w tym kierunku osoba nie przyjdzie do nas do pracy na umowę zlecenie za najniższą stawkę krajową. Zdobycie zawodu księgowego nie jest zadaniem prostym, więc nic dziwnego że osoby wykształcone w tym kierunku mają wyższe wymagania. Jeżeli chodzi o biuro księgowe to pozwala nam ono na zaoszczędzenie bardzo wielu wydatków.

Ominą nas koszty związane z zatrudnieniem księgowego oraz odpowiednim przygotowaniu miejsca pracy. Zamiast tego płacimy jasno określoną stawkę jaką mamy w umowie z biurem, która jest najczęściej zależna od liczby oraz rodzajów rozliczonych dokumentów.