Transporty ciężarówkami po śląsku

Tata od kiedy pamiętam pracuje w logistyce i transporcie. Często pytałem się go dlaczego wybrał właśnie taki kierunek rozwoju. Jego odpowiedzi nakłoniły mnie do spróbowania swoich sił w tej branży. Od dwóch lat jestem kierowcą samochodu ciężarowego. Dostarczam głównie asortyment do sklepów spożywczych. Jeżdżę po całym kraju chociaż najczęściej dostarczam produktu na śląsku.

Transportujemy towar do różnych klientów

transport ciężarowy śląskFirma, w której pracuje współpracuje z kilkoma wielkimi międzynarodowymi markami, które od dłuższego czasu są naszymi klientami. Ostatnimi czasy firma rozwija się bardzo dynamicznie. Na ostatnim zebraniu pracowniczym poruszany był temat kierunku rozwoju naszego przedsiębiorstwa. W chwili obecnej oferujemy głównie transport ciężarowy śląsk. W przyszłości nasza marka ma być bardziej obecna również w innych województwach. Zamierzamy zawrzeć szereg kontraktów, które przyczynią się do podnoszenia prestiżu marki. Planem długoterminowym jest wyjście na rynki zagraniczne. Przygotowania do tak dużego przedsięwzięcia mają potrwać kilkanaście lat. Branża transportu i logistyki nieustannie się rozwija. Przyczyniają się do tego różnego rodzaju decyzja polityczne. Niestety ciągle rosnące ceny paliwa trochę hamują rozwój. Jednak biorąc pod uwagę wszystkie pozytywne aspekty i negatywy bilans wychodzi dodatni. Ostatnio coraz większą uwagę poświęca się elektryfikacji komunikacji samochodowej. Na spotkaniu pracowniczym zostały przedstawione pierwsze koncepcyjne wersje elektrycznych samochodów ciężarowych. Może za kilkanaście lat będę takim jeździł po całej Europie?

Nikt tego nie wie, jednak jestem dobrej myśli. Rozumiem co miał na myśli mój tato mówiąc, że bycie kierowcą ciężarówki dostarcza wiele frajdy. Z biegiem czasu chciałbym kiedyś spróbować swoich sił jako przedsiębiorca. W planach mam otworzenie małej firmy przeprowadzkowej, która mogłaby się przekształcić w coś większego.