Trawy ozdobne w połączeniu z innymi roślinami

 

Ogród marzeń marzy się każdemu z nas. Jak go sobie wyobrażacie. ja chciałabym, aby było w nim dużo kwiatów i egzotycznych roślin, ale ostatnio rzuciły mi się w oczy bardzo ładne trawy ozdobne. Widziałam je w pewnym programie ogrodniczym, który puszczany jest codziennie rano w mojej telewizji regionalnej. Bywa mowa o tym, z jakimi roślinami doskonale pasują trawy ozdobne.

Czy trawy ozdobne pasują do każdej rośliny

trawy ozdobne sklep internetowyNiestety nie, trzeba doskonale zastanowić się nad tym, gdzie sadzimy takie trawy ozdobne, aby ogród nie wyglądał komicznie. Trzeba też pomyśleć o tym, do jakich roślin nie pasują. Przede wszystkim trawy ozdobne mają na celu podkreślenie kwiatów. Nie mogą więc mieć kluczowej roli w ogrodzie i zasłaniać pięknych kwiatów. Według oceny specjalistów rośliny, jakimi są trawy ozdobne warto sadzić latem w pobliżu roślin, które wzrastają jesienią. Doskonale wyglądają wśród pięknych wrzosów. Można je wówczas skomponować naprzemiennie w formie takiej szachownicy, która wygląda rewelacyjnie. Do tego piękny trawnik i ogród marzeń gotowy. Z pewnością jest to dla mnie wielką inspirację. Oprócz tego trawy ozdobne można sadzić na obrzeżach trawników, a także rabat kwiatowych. Takie trawy ozdobne sklep internetowy proponuje w dość niskich cenach. Nie ma więc nic na przeszkodzie, aby kupić je, aby stanowiły ozdobę, dla nieco wyższych kwiatów, na przykład floksy doskonale pasują do traw ozdobnych, które można posadzić na każdej działce.

Istnieje wiele możliwości, jeśli chodzi o kompozycje trawy ozdobne plus reszta roślin. Zapewne inspiracji możecie poszukać w internecie, na blogach i poradnikach ogrodniczych. To zaskakujące, jak jest wiele możliwości na tym świecie, a kreatywność ludzka w zakresie projektowania ogrodów nie zna granic.