Typowe materace przeznaczone na łóżko

Jeżeli chcemy wymienić materac w naszym łóżku, producenci oferują nam wiele produktów dostosowanych do naszych potrzeb. Nowoczesne materace łóżkowe są trwałe i odporne na wiele czynników. Podczas szukania materacy, które możemy umieścić w naszym łóżku, natrafimy na dwa podstawowe ich rodzaje. Jakie to wersje i czym się one od siebie różnią?

Materace przeznaczone na nasze łóżko i ich podstawowe rodzaje

materace producentPierwszym typem materacy, który jest bardzo popularny to wersja sprężynowa. Jak sama nazwa wskazuje, posiadają one w środku sprężyny, służące jako podparcie naszego ciała podczas leżenia w łóżku. Najczęściej trzeba je umieszczać na splocie żebrowym łóżka. Zastosowanie takiego materaca jest polecane dla osób cierpiących na zaburzenia snu. Poprawia on jego jakość poprzez swoją przepuszczalność powietrza. Dzięki temu śpimy głębiej, a przepływające powietrze zmniejsza możliwość przegrzania naszego ciała w nocy. Kupując takie materace producent przewidział oczywiście wiele rozmiarów, dostosowanych do wielkości naszego łóżka. Druga popularną wersją materaca jest jego model piankowy. Są bardzo wszechstronnie używane i montowane w wielu łóżkach fabrycznych. Oprócz materacy produkowanych w jednym kawałku spotkamy także wersje składane. Dzięki takiemu rozwiązaniu możemy stworzyć z długiego materaca estetyczny fotel z oparciem. Warto także wspomnieć, że materac piankowy charakteryzuje się większą elastycznością

Podczas wybierania wersji materaca mamy możliwość kupna jednego z głównych jego modeli. Materac sprężynowy będzie odpowiadał osobom ceniącym sobie trwałość oraz długowieczność, a typ piankowy na pewno będzie pasował konsumentom, którzy uwielbiają wygodę oraz możliwość składania materaca i przenoszenia go z miejsca na miejsce.