Ubrania dla noworodków do spania

Zazwyczaj wyprawka niemowlęca zawiera bardzo dużo przydatnych artykułów i rzeczy dla noworodków. Przede wszystkim muszą się w niej znaleźć ubrania oraz środki do codziennej pielęgnacji. Ubranka powinny być wykonane z najlepszej jakości bawełny, która jest idealna dla wrażliwej skóry dzieci. Takie ubranka znajdziemy w najlepszych sklepach z odzieżą dla dzieci.

Śpioszki i pajacyki dla dzieci

pajace do spania 56Bawełniane śpioszki lub pajace do spania 56 cm to podstawa w szafie nowo narodzonego dziecka. Jest to najbardziej popularny rozmiar i praktycznie najczęściej jaki spotkamy w typowych sklepach z odzieżą dziecięcą. Każdy rodzic musi pamiętać, że takie ubrania należy prać w temperaturze nawet 60° oraz po każdym praniu należy je wyprasować. Tylko dobrej jakości bawełna będzie odpowiednia dla naszych dzieci. Sztuczne materiały lub tworzywa sztuczne nie nadają się do tworzenia ubrań dziecięcych. Mimo tego na półkach w sklepach odzieżowych możemy takie ubranka w małych rozmiarach znaleźć. Pajacyki są idealnym ubiorem do spania nie tylko dla noworodków ale też dla starszych dzieci. Dziecko ma w pełni wygodny strój by spać spokojnie. W takim pajacyku małe dziecko może być ubrane przez cały dzień. Tym bardziej, że w sklepach mamy piękne wzory i kolory takich małych ubranek niemowlęcych i noworodkowych.

Zarówno ubrania dla małych dzieci jak i dla dzieci starszych powinny być wykonane z najlepszych materiałów. Dla dziewczynek najczęściej kupujemy ubranka w kolorze różowym, miętowym, fioletowym oraz żółtym. Natomiast dla chłopców najlepsze kolory to bez wątpienia niebieskie, zielone oraz szare. Są także bardziej neutralne kolory jak białe i beżowe które możemy kupić bez względu na płeć dziecka. Wszystkie ubrania przed pierwszym założeniem trzeba wyprać i wyprasować.