obozy językowe

Wakacje: Malta, plaża, woda i kurs językowy?

Planowanie wakacji to jedna z najprzyjemniejszych czynności, szczególnie w trakcie zimy, kiedy tęsknimy za odpoczynkiem na słońcu. Warto jest dużo wcześniej zastanowić się nad tym jak planujemy spędzić lipcowy czy sierpniowy urlop i na czym nam najbardziej zależy. Być może plany, jakie mamy wobec siebie w jakiś sposób się zazębiają i możemy je połączyć w jedną całość czerpiąc profity z obu opcji.

obozy językoweDokładnie tak jest kiedy planujemy wybrać się do szkoły językowej i pojechać na wakacje – wówczas perfekcyjnym rozwiązaniem wydaje się kurs językowy za granicą. Wystarczy wybrać miejsce, które chcielibyśmy zwiedzić i poszukać szkoły, która realizuje takie wyjazdy w pożądanej przez nas lokalizacji. Jeżeli marzymy o wypoczynku na słonecznej, piaszczystej plaży, gdzie możemy aktywnie i rekreacyjnie spędzić czas to warto się zastanowić czy Malta nie byłaby idealną opcją odpowiadającą na nasze potrzeby. Z racji faktu, że jest to dość popularna propozycja szkół czy biur podróży to obozy językowe za granicą nie będą horrendalnie drogie. Spora konkurencja na rynku pozwala dokładnie wybrać najlepsze dla nas rozwiązanie i zaplanować urlop. Nauka języka w takich warunkach przebiega bezstresowo, intensywnie i co najważniejsze, skutecznie. W ramach współpracy ze szkołą oferującą takie wyjazdy przechodzi się co najmniej dwa testy – jeden przed aby dokładnie określić indywidualne potrzeby językowe, znaleźć braki i zbadać mowę, słuch i rozumienie tekstów w innym języku.

Drugi jest przeprowadzany po wyjeździe w celu podsumowania umiejętności tam nabytych, określenie progresu, a także poziomu satysfakcji klienta. Pozytywna energia, która jest wynikiem wypoczywania pozwala na dłużej zachować zdolności językowe, gdyż są one silnie skorelowane z dobrymi wspomnieniami z wyjazdu.