wyposażenie adr

Wielkość, wysokość, szerokość – pasy transportowe

Wielu mówi, nie musisz być wielki, by osiągnąć to co chcesz i co zamierzasz, grunt abyś na to pracował. Stwierdzenie to nie sprawdza się w przypadku, gdzie w grę wchodzą pasy transportowe.

Wielkość pasów transportowych ma znaczenie

wyposażenie adrJeżeli masz firmę transportową bądź jesteś kierowcą wiesz, że na bezpieczeństwie nie można oszczędzać, a taki komfort bezpieczeństwa zapewniają nam właśnie pasy. Jak wybrać te najlepsze? Sprawa nie jest wcale taka prosta, ponieważ na rynku mamy coraz to nowe, ulepszone pasy. Z zapięciami oraz bez. Jakie wybrać? Cóż, trzeba kierować się następującymi kryteriami; wysokością ładunku, który mamy przewozić, wielkością gabarytu, który mamy na pace oraz szerokością tego co wieziemy. Dlatego szerokości pasów są rozmaite a ich wybór nie jest oczywisty. Dla przykładu jeżeli przewozić będziemy stal w szpuli, czyli rolce ważne jest aby w naczepie mieć tak zwany tunel, dzięki któremu rolka stali będzie nam się trzymała, ale również obwiązać ją pasami. Jakimi, to zależy od tego jakich rozmiarów jest nasze żelazo. Standardowo jest to pas, który jest szeroki i długi, by nagle nie okazało się, że gdy chcemy zapiąć pasa jest za mało. Pasy powinny funkcjonować jako wyposażenie ADR, gdy przewozimy niebezpieczne artykuły, na przykład butle napełnione gazem. Pasy takie muszą mieć zapięcia na swoich końcach, a przekładane muszą być przez każdą butle z gazem.

Kiedyś podczas kontroli policyjnej jeden z mężczyzn mówił, że niestety ale jego pracodawca nie zapewnił mu pasów przewożąc niebezpieczny ładunek, więc wokół towaru rozłożył papier do tachografu, który wykonany z wysokiej jakości materiału miał chronić przed uszkodzeniem.