Właściwe dawkowanie i suplementacja chlorelli

Niezwykłe działanie substancji pochodzenia roślinnego znane jest od stuleci. Wykorzystywane jest w medycynie naturalnej oraz w suplementacji diety. W roślinach zawarte są substancje niezbędne do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Właściwości prozdrowotne roślin wykorzystywane są w leczeniu schorzeń cywilizacyjnych i chorób przewlekłych.

Suplementacja alg w zbilansowanej diecie

chlorella - dawkowanie suplementówPosiadają bowiem szereg witamin i minerałów oraz substancji aktywnych hamujących procesy chorobotwórcze. Odpowiednie dawkowanie zapobiega patologicznym zmianom zachodzących w organizmie. Wśród popularnych suplementów na szczególną uwagę zasługuje chlorella – dawkowanie suplementów oraz niezwykłej słodkowodnej algi uzależnione jest od indywidualnych potrzeb organizmu. Ze względu na dużą zawartość witamin i chlorofilu oraz aminokwasów i kwasu foliowego stosowana jest w codziennej suplementacji diety zwłaszcza przez wegan i wegetarian. Stosowana jest w postaci sproszkowanej lub w formie tabletek. Dodawana jest do deserów, sosów, zup i makaronu, a także koktajli warzywno-owocowych. Chlorella stanowi bogate źródło witamin i mikroelementów, dostarcza organizmowi niezbędnych substancji odpowiedzialnych za prawidłowe procesy biochemiczne i odnowę biologiczną tkanek. Stosowana jest również w procesie detoksykacji organizmu, gdyż ma zdolność wiązania i usuwania z organizmu szkodliwych substancji i metali ciężkich. Polecana jest również osobom, które przechodziły zabiegi chemioterapii. Umożliwia organizmowi pozbycie się toksycznych substancji i chroni przed przenikaniem w głąb organizmu szkodliwych związków negatywnie wpływających na procesy metaboliczne.

Systematyczne suplementowanie chlorelli pomaga w zwalczaniu wielu chorób cywilizacyjnych. Zmniejsza ryzyko zachorowania na anemię i nadciśnienie, przyspiesza regenerację wątroby i wspomaga jej właściwe funkcjonowanie, a także dobroczynnie wpływa na układ immunologiczny. Dodatkowo ma właściwości antybakteryjne, przyspiesza przemianę materii i pomaga w procesie odchudzania.