Torba foto

Własne kino domowe i torby foto

Wielbiciele filmów marzą o tym, by doświadczenia oglądania filmów w sali kinowej przenieść do swoich domów. Niesamowity, realistyczny obraz i dobrej jakości dźwięk są najbardziej pożądanymi właściwościami kina domowego.

Torby foto są potrzebne.

Torba fotoJak je zorganizować? Jaki sprzęt kupić? Czy kino domowe musi być drogie? Odpowiedź na ostatnie pytanie brzmi, niestety, tak. Bez znacznych środków finansowych nie zbudujemy własnego kina domowego. Mocne głośniki i duży telewizor z płaskim ekranem sporo kosztują, choć ich ceny i tak są dużo niższe niż były w przyszłości. Możemy zawsze kupić ich tańsze odpowiedniki, ale to nie będzie to samo. Za jakość trzeba płacić. Jeśli jednak nie stać nas na profesjonalne wyposażenie kina domowego, możemy skorzystać z kilku trików, które przybliżą nas do upragnionego efektu kinowego. Przydatne będą uchwyty do telewizorów. Na nich możemy zawiesić nasz odbiornik, dzięki czemu będzie imitował ekran kinowy. Tańsze głośniki ustawmy bo bokach pomieszczenia, tak jak to jest w kinie. Tam głośniki są umieszczane na górze w ścianach, bo kolumny zastawiały by przejście do foteli. Dzięki temu otrzymamy dźwięk stereo. Uchwyty do TV wraz z dobrym ustawieniem głośników są dobrą tańszą alternatywą dla drogiego zestawu kina domowego. Jako dopełnienie dobrego dźwięku i obrazu konieczny będzie też odtwarzacz płyt, najlepiej DVD i Blu-ray ponieważ są to najpopularniejsze jak na razie formaty zapisu filmów. Dzięki nim możemy nie tylko oglądać kupione lub wypożyczone filmy, ale także nagrywać je z telewizji. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie, bo często dobre filmy lecą w środku nocy, a nam nie chce się na nie czekać. Często kinomani interesują się też fotografią, więc przy okazji zakupu kina domowego mogą zamówić też torby foto, nowe obiektywy, filtry, czy najnowsze modele lustrzanek cyfrowych.

O dobry sprzęt trzeba dbać, zatem tak jak się chowa aparaty do torby foto, tak telewizor i głośniki należy chronić przed urazami mechanicznymi, czyli nie stawiać ich na chybotliwych miejscach, trzymać z dala od dzieci i łagodnie czyścić.