videofilmowanie

Wspomnienia z technikum czyli videofilmowanie

Pasję do fotografowania przejąłem po ojcu. W weekendy razem wybieraliśmy się na wycieczki fotograficzne. Po szkole podstawowej postanowiłem złożyć dokumenty do technikum fotograficznego. Bardzo mile wspominam ten okres nauki.

Videofilmowanie w Lublinie to moja profesja

videofilmowanieNauczyłem się podstawowych zasad kompozycji i kadrowania. Poznałem historię fotografii. Jednak najmilej wspominam wakacje. Miałem bardzo fajnych kumpli. Zjeździliśmy z aparatami całą Polskę. Wypady bladym świtem w góry, włażenie na dachy. Dziś pewno nie powtórzyłbym tych wszystkich wyczynów. Nie wiedziałem jeszcze wtedy jak będę zarabiał na życie. Do czasów podjęcia pierwszej pracy zajmowałem się głównie fotografią. Mam około 5000 zdjęć. Odbitki papierowe to około połowa kolekcji. Reszta to dokumentacja cyfrowa. Jednak to videofilmowanie lublin stało się moja profesją. Zatrudniałem się najczęściej jako kamerzysta na wesele w lublinie i okolicach. Jest co wspominać. Teraz wideofilmowanie stało się dostępne dla każdego. Jednak nadal na ważne życiowe wydarzenia zatrudnia się profesjonalistów z branży wideo. Profesjonalne filmowanie ślubów w lublinie jest dość popularne. Jest wielu fotografów oferujących takie usługi. Filmowanie imprez okolicznościowych dla firm z lublina to inne popularne zlecenia. Ludzie lubią dokumentować najważniejsze wydarzenia z ich życia. Z początku czułem się trochę nieswojo na przyjęciach. Byłem zazwyczaj miło przyjmowany, karmiony łakociami. Jednak zawsze musiałem być czujny. Zawsze musiałem być przygotowany do filmowania. Czasem to ułamki sekundy decydują o udanym ujęciu. Polubiłem swoją pracę. Dziś mam za sobą około 500 imprez gdzie pracowałem jako fotograf i filmowiec.

Cieszę się gdy moi klienci mnie chwalą, gdy dziwią się, że tak pięknie wyglądali. Zawsze im wtedy mówię, że to pewno dlatego, że byli wtedy szczęśliwi. Uśmiechają się na te słowa i powiadają, że chętnie przeżyli by to jeszcze raz.