Wybór właściwego agregatu

 

Bez dostępu do sieci elektrycznej niemożliwe jest działanie wielu urządzeń niezbędnych w większości dziedzin życia. Dostęp do stabilnego źródła prądu pozwala na nieprzerwane działanie maszyn używanych w rolnictwie, przemyśle, a także gospodarstwie domowym.

Agregaty gazowe w rolnictwie

agregat gazowyRolnicy zajmujący się hodowlą zwierząt na dużą skalę doskonale wiedzą, jak duże straty może spowodować przerwa w dostawie prądu. Skutki wyłączenia sieci elektrycznej, powstałe na przykład w wypadku zerwania przewodów wysokiego napięcia wynikłe w wyniku nagłych zjawisk atmosferycznych czy awarii w elektrowni mogą być tragiczne w skutkach dla utrzymywanych w warunkach hodowli wielkostadnej zwierząt. Duże fermy trzody chlewnej, a zwłaszcza drobiu są uzależnione od nieprzerwanej pracy zasilanych elektrycznie wentylatorów czy nagrzewnic. Równie istotne jest oświetlenie – niespodziewana przerwa w programie świetlnym może spowodować panikę zwierząt, a w efekcie zadeptywanie się i liczne upadki. Szok termiczny występujący w wyniku niedogrzania lub zbyt wysokiej temperatury w budynku również może być tragiczny w skutkach, szczególnie dla sztuk młodych. Z tego powodu na wyposażeniu każdej fermy prowadzonej przez odpowiedzialnego właściciela musi znajdować się zapasowe źródło prądu, na przykład agregat gazowy. Urządzenia takie, dopasowane mocą do potrzeb energetycznych fermy, pozwolą dostarczyć niezbędny prąd elektryczny do czasu powrotu napięcia w sieci.

Przemysłowe, wysokowydajne agregaty mogą generować prąd o napięciu od  220 do 380 woltów i natężeniu wystarczającym do zasilenia wszystkich niezbędnych urządzeń, a co za tym idzie zapewnić dobrostan odchowywanych zwierząt. Bez tych praktycznych urządzeń, w dodatku ekonomicznych dzięki zasilaniu gazem ziemnym, trudno obecnie wyobrazić sobie funkcjonowanie jakiejkolwiek fermy.