Wydajny promiennik na taras

 

Zapewne wielu z Państwa doskonale zna ten problem gdy przychodzi jesień i chcemy odpoczywać wieczorami na zewnątrz by cieszyć się pięknymi kolorami ale temperatura jest już na tyle niska, że nie jesteśmy w stanie na naszym tarasie zbyt długo przebywać. Rozwiązaniem takiego problemu może być skorzystanie z nowoczesnych promienników podczerwieni, które mogą nas skutecznie ogrzewać.

Najlepszy promiennik gazowy

promienniki tarasowePrzez długie lata przyzwyczailiśmy się już do tego, że ogrzewanie opiera się przede wszystkim o podgrzewanie powietrza jakie się znajduje w pomieszczeniu. Taki typ ogrzewania zwany jest ogrzewaniem konwekcyjnym. Jednak sprawdzić się on może głównie w pomieszczeniach o stosunkowo małej powierzchni. Na zewnątrz takie ogrzewanie będzie zupełnie nieskuteczne ponieważ podgrzane powietrze po prostu zacznie uciekać ku górze. Na dzień dzisiejszy wiele osób decyduje się więc na skorzystanie z cudów techniki jakimi są promienniki tarasowe na gaz. Promiennik tego typu jest w stanie emitować fale podczerwieni, które po zetknięciu z naszym ciałem zaczynają mocno nas ogrzewać. Ten typ systemu grzewczego porównać możemy do ogrzewania się w promieniach słonecznych. Zaznaczyć należy również ten ważny fakt, że w przypadku nowoczesnych promienników na podczerwień nie dochodzi do podgrzewania powietrza. Dzięki temu mnóstwo energii jest wykorzystywane we właściwy sposób. Promienniki te są więc również energooszczędne.

Na dzień dzisiejszy ogrzewanie promiennikami tarasowymi jest bardzo popularne nie tylko na tarasach ale również i w przydomowych altankach. Warto zwrócić uwagę również na to, że takie promienniki działają efektywnie już od momentu ich uruchomienia. Nie ma tutaj konieczności oczekiwania na efekt pracy promienników i szybko będziemy odczuwać przyjemne ciepło przez nie emitowane.