Wygodny transport lotniczy towarów z USA

Polska prowadzi bogatą wymianę towarów z rynkami pozaeuropejskimi. Na kontynencie główni odbiorcy produktów krajowych to przede wszystkim najbliżsi sąsiedzi, czyli Niemcy i Czesi. To właśnie do tych krajów odbywa się eksport. Jednak wymiana handlowa z USA ma strategiczne znaczenie, gdyż Stany Zjednoczone produkują wysokiej jakości sprzęt elektroniczny. Jak zorganizować transport samolotowy z Ameryki?

Przewóz samolotowy ze Stanów Zjednoczonych  

transport lotniczy z usaW Stanach Zjednoczonych ma miejsce produkcja wysokiej klasy sprzętów. Najczęściej importowane są komputery i komponenty. Dlatego sprawny transport lotniczy z usa dotyczy głównie elektroniki. Także telefony komórkowe oraz małe sprzęty AGD, sprowadzane są do Europy i Polski ze Stanów. Dodatkowo towary wysokiej jakości to także ubrania, perfumy i wiele innych. Także eksport w przeciwnym kierunku, czyli z Polski do USA może przebiegać sprawnie, dzięki sprawdzonym rozwiązaniom logistycznym. Za logistykę przewozu towarów w obie strony odpowiadają zarówno firmy transportowe, jak i operatorzy np. kurierzy. Jeśli chodzi o transport na większą, gospodarczą skalę, to w przypadku dostaw ropy i gazu ziemnego ze Stanów Zjednoczonych, dominuje transport morski, ale to już zupełnie inna kategoria przewozów, opierająca się na współpracy międzynarodowej. Klasyczny, hurtowy i detaliczny transport z USA przebiega drogą lotniczą, dzięki liniom amerykańskim i polskim.

Przewozy towarów ze Stanów do Polski i innych europejskich krajów, odbywają się zwykle transportem lotniczym. W wymianie handlowej biorą udział linie krajowe i zagraniczne. Kontakty biznesowe ze Stanami to domena międzynarodowych korporacji, ale też mniejszych firm i sklepów internetowych, które chętnie importują elektronikę i małe AGD ze Stanów.